Közel vannak a szintlépéshez

Továbbra sem talál legyőzőre a román labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában: Mircea Lucescu tanítványai kedden este Kaunasban a házigazda litvánok ellen nyertek. Egy győzelem kell a szintlépéshez.

Két gólnak örülhettek a románok Kaunasban Fotó: frf.ro

Alabdarúgó Nemzetek Ligája 4. fordulójának zárásaként Kaunasban szerepelt a román válogatott, ahol a csoportutolsó Litvánia csapatával nézett farkasszemet Mircea Lucescu legénysége. A házigazdák a 4. percben jutottak büntetőlövéshez, miután Rațiu kezére pattant a labda egy litván beadás után, az esetet három percig ellenőrizte a videóbíró, így a 11-es lövést a 7. percben végezte el Kucys, sikeresen. Tíz perccel később szintén egy védőjátékos kezére pattanó labda miatt jutott büntetőlövéshez a román válogatott, Marin kihasználta az alkalmat, és egyenlített. A 65. percben Man és Drăgus vezetett egy ellentámadást, utóbbi pedig a helyzetet kihasználva megszerezte a győztes találatot. A csoport másik összecsapásán Koszovó könnyedén nyert Ciprus ellen.
A románok százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát, és kevés kell ahhoz, hogy a C-divízióból a B-be lépjen fel, erre a legnagyobb esélye a Lucescu-legénységnek a következő mérkőzésen adódik, ugyanis november 15-én az üldöző Koszovót fogadják, ezen a meccsen pedig egy döntetlennel bebiztosíthatják a szintlépést.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

A-divízió, 1. csoport: Skócia – Portugália 0–0, Lengyelország – Horvátország 3–3. Az állás: 1. Portugália 10 p., 2. Horvátország 7 p., 3. Lengyelország 4 p., 4. Skócia 1 p.
A-divízió, 4. csoport: Spanyolország – Szerbia 3–0, Svájc – Dánia 2–2. Az állás: 1. Spanyolország 10 p., 2. Dánia 7 p., 3. Szerbia 4 p., 4. Svájc 1 p.
C-divízió, 2. csoport: Koszovó – Ciprus 0–3, Litvánia – Románia 1–2. Az állás: 1. Románia 12 p., 2. Koszovó 9 p., 3. Ciprus 3 p., 4. Livánia 0 p.
C-divízió, 3. csoport: Fehéroroszország – Luxemburg 1–1, Észak-Írország – Bulgária 5–0. Az állás: 1. Észak-Írország 7 p., 2. Fehéroroszország 6 p., 3. Bulgária 5 p., 4. Luxemburg 2 p.