Hirdetés

Korrupció miatt hat év és nyolc hónap börtönbüntetésre ítélték a Neamţ Megyei Tanács elnökét

Befolyással üzérkedés miatt jogerősen hat év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte pénteken a Brassó Megyei Ítélőtábla a Neamţ Megyei Tanács és a Szociáldemokrata Párt (PSD) megyei szervezetének elnökét, Ionel Arsenét. Frissítés! A hatóságok keresik Arsenét, akit nem találtak otthon.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 2 perc
Korrupció miatt hat év és nyolc hónap börtönbüntetésre ítélték a Neamţ Megyei Tanács elnökét
Illusztráció Fotó: Hargita Népe Archív

Az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint: első fokon a politikust nyolc év és négy hónap szabadságvesztésre ítélte a törvényszék, a táblabíróság azonban enyhített a büntetésén. A jogerős ítélet értelmében elkoboznak Ionel Arsenétől 80 ezer eurót és 80 ezer lejt. Emellett eltiltották a köztisztségek viselésétől, és politikai pártokban, pártszövetségekben sem tölthet be vezető tisztséget a büntetésének letöltésétől számított további öt évig.

Frissítés! Később a Neamţ megyei rendőrség közölte, hogy pénteken elő kellett állítaniuk egy 51 éves férfit, akit aznap jogerősen hat év és nyolc hónap szabadságvesztésre ítélt a Brassó Megyei Táblabíróság. Az elítéltet nem találták az otthonában, és „a felkutatása folyamatban van”.

Ionel Arsene ellen 2018-ban emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA) befolyással üzérkedés miatt. Az ügyészek szerint a politikus 2013-ban parlamenti képviselőként és a PSD Neamţ megyei szervezetének elnökeként megegyezett Gheorghe Ştefan akkori Piatra Neamţ-i polgármesterrel, hogy közbenjár az Országos Feddhetetlenségi Ügynökségnél (ANI) Culiţă Tărâţă akkori megyei tanácselnök „félreállítása” érdekében.

A vádirat szerint Gheorghe Ştefan 100 ezer eurót adott Ionel Arsenének, hogy utóbbi juttassa el az összeget az ANI vezetőjének, akinek cserében összeférhetetlenséget és érdekellentétet kellett volna megállapítania Culiţă Tărâţánál. Arsene az ügyészek szerint egy bukaresti étteremben vette át a pénzt. Mivel a megállapodást nem tartották be, Gheorghe Ştefan visszakérte a pénzt, majd miután nem kapta meg az összeget, feljelentette Arsenét a DNA-nál. Utólag Arsene felajánlotta Gheorghe Ştefannak, hogy visszajuttatja neki az összeg egy részét egy iskolaépítési megbízás formájában. Az egyik községi iskola felépítéséről szóló szerződést később egy Gheorghe Ştefanhoz közel álló személy vállalkozása nyerte el – derül ki a vádiratból.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!