Készül a bajnok a Román Kupára

A hazai szakszövetség elkészítette a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának menetrendjét. A Hargita megyei kupagyőztes Maros és Kovászna Ro­mán Kupa-győztesével ját­szik a továbbjutásért. A VSK Gyergyószentmiklós csapatának szerdán lesz az első erőpróba.

Az osztályozó után a kupában bizonyíthatnak a gyergyóiak Fotó: VSK Gyergyó

A regionális szakasz csoportmérkőzéseivel indul a labdarúgó Román Kupa 2024/2025-ös kiírása, amelyben a 42 megyei kupagyőztest hét régióra, azon belül két csoportba sorolta a hazai szakszövetség. A hargitai kupagyőztes a 3-as régió 1. csoportjában kapott helyet a Maros és a Kovászna megyei kupagyőztesekkel, így biztosan lesz egy székelyföldi csapat a második fordulóban is. A csoporton belül egy kört játszanak a csapatok, az első helyen záró gárda a saját régiójának másik csoportgyőztesével döntőzik a továbbjutásért.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hargita megyében a bajnok VSK Gyergyószentmiklós nyerte a Román Kupa-küzdelmeket, az ősztől a 3. Ligában szereplő gárda új idénye gyakorlatilag szerdán el is rajtol. A gyergyóiak július 10-én Kovászna megye Román Kupa-győztesével, az Árkosi SE-vel mérkőznek meg idegenben, egy héttel később, július 17-én pedig a Maros megyei kupagyőztest, Mezőpagocsát fogadják. A Mezőpagocsa – Árkos meccset július 13-án rendezik meg, mindhárom találkozó 18 órakor kezdődik.
A székelyföldi csoport győztese a Keresztényfalva (Brassó megye), Viitorul Marosszentimre (Fehér megye) és Nagyszebeni Voința (Szeben megye) alkotta hármas győztesével játszik július 20-án 17.30-tól, a párharcon túljutó gárda az országos csoportba jut.