Kapcsolatteremtés és tapasztalatcsere volt a cél: Bemutatkoztak a Startup-vállalkozások
Kapcsolatteremtés, tapasztalatcsere, egymás megismerése és segítése céljából gyűltek össze tegnap a Jakab Antal Tanulmányi Házban a Humánerőforrás Operatív Program keretében létrejött cégek képviselői. Vidám hangulat, nyitottság és sok kreatív bemutató jellemezte a konferenciát.
2014 óta a Humánerőforrás Operatív Program (POCU) keretében lebonyolított Nyerj vállalkozást! című programnak köszönhetően országos szinten 61 új cég jött létre, jelentős hányaduk székelyföldi városokban. Húsz Startup-vállalkozás Brassó, Kovászna és Hargita megyében tavaly kezdte meg működését, több ezer euró vissza nem térítendő támogatást élvezve. A konferencia szervezője, a Romániai Kolping Családok Központi Szervezete, nemcsak az új vállalkozókat, de a korábbi években alapított Startup-cégeket is meghívta a konferenciára.
Az esemény a cégek bemutatkozásával kezdődött, ahol érdekes tapasztalatok, kérdések és megoldások hangzottak el.
Monica Munteanu pályázati szakértő lapunk kérésére elmondta: a konferencia elsődleges célja az információcsere, kapcsolatteremtés, segítségnyújtás és a klienskör bővítése. Megjegyezte: pályázati szakértőként feladata az új vállalkozók segítése a más vállalkozókkal, üzleti képviselőkkel való kapcsolatok kialakításában. Továbbá a tanácsadás és mentorálás is fontos része munkájának. Bármilyen nehézséggel küszködnek a vállalkozók, tevékenységük vagy a klienskör bővítése terén, bizalommal fordulhatnak hozzá. Mint elmondta: a legtöbb esetben a kihívást a bürokráciai nehézségek, a versenyképesség és a minőségi termékek előállítása jelenti.
Délutáni előadásában a pályázati szakértő az üzleti terv elkészítéséről, az üzleti felek felelősségeiről, bankszámlakivonatokról, a támogatási összegek átutalási szabályairól, a projekt következő lépéseiről, valamint a cégek tevékenységeinek nyomon követési szabályairól, illetve az elszámolandó összegekről tájékoztatta a hallgatóságot.
Barabás Emőke