Jégkorong: meglepetések hétvégéje

Meccsdömping volt a hétvégén a román jégkorong bajnokságban, illetve az Erste Ligában is. Számos meglepetés volt mindkét pontvadászatban: az Erste Ligában a sereghajtó győzni tudott, míg a román bajnokságban a tavalyi döntősök vereséget szenvedtek. A román jégkorong-bajnokság hétvégi meccsei csütörtökön kezdődtek. Csíkszeredában a Sportklub szoros találkozón 1–0-ra győzte le a Sapientia U23 csapatát, míg Brassóban a koronavírusból visszatérő Corona 5–3-ra nyert a Bukaresti Steaua ellen. Másnap ugyanezekben a párosításokban lettek volna meccsek, csakhogy a Sportklub halasztást kért sérülésekre hivatkozva, amelybe a Sapientia beleegyezett. Brassóban viszont hatalmas meglepetés született: a 10. percben már 2–0-ra vezető Steaua kétgólos előnyéből egyet megőrzött és legyőzte a bajnoki címvédő Coronát. Közben Kézdivásárhelyen a Háromszéki Ágyúsok a Bukaresti Sportul Studențescet fogadták és akárcsak a nagyok, nagyon magabiztos játékkal hozták a kötelezőt úgy pénteken, mint szombaton. Szombat este rangadó volt terítéken. Csíkszeredában a Sportklub a Galaci VSK-t fogadta. A csíkiaknál épp csak megvolt a nevezhető minimum játékoslétszám, vagyis a három sor és a két kapus. Válogatott kötelezettsége miatt hiányzott Sofron, sérülés miatt Becze, Gecse, Rokaly, Részegh T., Részegh Zs., Bíró Tamás, míg eltiltás miatt Papp. A kék-fehérek ennek ellenére keményen beleálltak a meccsbe, jobban kezdtek, ám az első harmad hajrájában Adorján Attilán múlott, hogy gól nélküli döntetlennel zárult az első húsz perc. A második felvonás nyolcadik másodpercében egy távoli Kujas bomba kipattanóját Szkacskov helyezte Onodi ketrecébe, így előnybe kerültek a hazaiak. A folytatásban maradt a kiegyenlített küzdelem a jégen és a remek kapusteljesítmény, így sokáig nem született újabb találat. A záró felvonásban viszont jött a fordulat: Nazarov nyolc perc alatt duplázott és máris a Galacnál volt az előny, csakhogy két perc múlva Szkacskov kipattanójára Stach érkezett jó ütemben kiegyenlítve a meccset. És mivel sem a folytatásban, sem a hosszabbításban nem esett több gól, következett a szétlövés. Itt a hazai oldalon Szkacskov, míg a vendégektől Nyezsnyamov és Kiricsenko is betalált, így az első összecsapáson a VSK Galac két, a Sportklub egy pontot szerzett. A felek tegnap este újfent egymásnak feszültek, de a találkozó lapzárta után ért véget. Ugyancsak lapzártánk után zárult egy hatpontos meccs Brassóban, ahol a Corona a Gyergyói HK-t fogadta, a találkozó számított az Erste Ligába és a hazai pontvadászatba is egyaránt. Győzött a sereghajtó Az Erste Liga hétvégi meccseinek sorozatát a Titánok – Ferencváros összecsapás kezdte, amelyen az utóbbiak voltak az egyértelmű esélyesek. Csakhogy a jégen nem az történt, kiegyenlített játékot hozott a meccs eleje, a fehévári fiatalok bátran játszottak, ez a 14. percben gólt is eredményezett: Fekete Alex szerzett korongot, majd megkerülte a kaput, passzát pedig Szkakodub vágta be a felső sarokba. Az FTC igyekezett feljebb kapcsolni, de Szeles minden lövést védett. A folytatásban még nagyobb össztűz alá vette a Titánok kapuját a fővárosi csapat, de a kapus rendre odaért, a kipattanókat, ismétléseket is hatástalanította. A fehérvári kontráknál a vendégeknek is figyelniük kellett. Az utolsó harmadban a Fradi kétszer is fórban támadhatott, a végén a kapust is lehozta, ám így sem tudott egyenlíteni a szívósan és sokszor önfeláldozóan védekező Titánok ellen. Másnap viszont már nem borult a papírforma. Az Újpest rangadót húzott be a MAC ellen, míg a Debrecen győzelemmel a tarsolyában távozott Győrből és indult Dunaújvárosba. A sereghajtó otthonában viszont kemény falba ütköztek a DEAC hokisai. Fordulatos játékot hozott az egyetlen szombati meccs, Lőczi góljával a Dunaújváros vezetett, aztán Vokla fórból egyenlített, majd Turcotte találata után már a vendégek álltak jobban. A második harmad a hazaiaké volt, Németh Péter emberelőnyben egyenlített és Török is eredményes volt egy megindulás után. A DEAC nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de nem tudtak túljárni Kracovic eszén – amikor ez mégis sikerült, akkor magas bot miatt érvénytelenítették a találatot. A végén ráadásul Turcotte büntetést kapott, a kapust sem tudta levinni a vendég gárda, így az utolsó percben Szűcs szemtelen góllal zárta le a meccset volt csapata ellen. Eredmények, Román bajnokság Csütörtök: Csíkszeredai Sportklub – Sapientia U23 1–0 (0–0, 1–0, 0–0) /Szkacskov (39.)/; Brassói Corona – Bukaresti Steaua 5–3 (0–0, 4–1, 1–2) /Zagidulin (31.), Williams (36., 37.), Raszulov (38.), Valchar (56.), illetve Gerasimov (23.), Georgescu (49.), Abdullin (58.)/. Péntek: Brassói Corona – Bukaresti Steaua 1–2 (0–2, 1–0, 0–0) /Gliga (24.), illetve Filip (2.), Creanga (10.)/; Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Sportul Studentesc 19–1 (7–0, 4–0, 8–1) /Márton (1., 37.), Silló (3.), Szabó (4.), Roth (8., 13.), Sándor (9., 45.), Ilyés (20., 23.), Karamnov (27., 49., 56., 59., 60.), Gecse O. (38., 46), Márk (46.), Bolshakov (57.), illetve Maftei (49.)/. A Csíkszeredai Sportklub – Sapientia U23 meccset elhalasztották Szombat: Háromszéki Ágyúsok – Bukaresti Sportul Studentesc 23–1 (11–0, 4–1, 8–0) /Karamnov (1., 57.), Sándor (4., 6., 16., 24., 50., 56.), Roth (5., 32., 33., 37., 49.), Bolshakov (7., 12.), Fetés R. (9.), Gecse O. (11., 45., 45.), Danalizi (12.), Silló (20.), Ferencz (52.), Márton (60.), illetve Corneanu (31.)/; Csíkszeredai Sportklub – Galaci VSK 2–3 (0–0, 1–0, 1–2, 0–0, 0–1) – szétlövések után /Szkacskov (21.), Stach (50.), illetve Nazarov (43., 48.), Kiricsenko (65. - GWS)/. A Brassói Corona – Gyergyói HK, illetve a Csíkszeredai Sportklub – Galaci VSK mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.   Eredmények, Erste Liga Csütörtök: Titánok – Ferencváros-Telekom 1–0 (1–0, 0–0, 0–0). Péntek: MAC HKB Újbuda – Újpest 2–4 (0–3, 1–0, 1–1), UNI Győr ETO HC – Debreceni DEAC 1–3 (0–2, 1–0, 0–1). Szombat: Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni DEAC 4–2 (1–2, 2–0, 1–0). A Ferencváros-Telekom – MAC HKB Újbuda, a Dunaújvárosi Acélbikák – UNI Győr ETO HC, valamint az Újpest – Titánok mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.