Ismertek az elődöntő párosításai

Minden elődöntős kilétére fény derült a jégkorong Erste Ligában, miután a Csíkszeredai Sportklub a MAC HKB Újbuda elleni negyeddöntő ötödik, míg a Debreceni EAC az Újpest elleni hatodik meccsét sikerült behúznia. Kezdődnek az elődöntő küzdelmei. A Gyergyói HK elsőként, söpréssel jutott a jégkorong Erste Liga elődöntőjébe a Brassói Corona kárára, majd őt követte a Ferencváros, miután összesítésben 4–1-re felülmúlta a Miskolci DVTK Jegesmedvék alakulatát. A kérdés az volt, hogy hozzájuk tud-e csatlakozni a Csíkszeredai Sportklub, amely 3–1-re vezetett a MAC HKB Újbuda ellen, illetve a Debreceni EAC, utóbbiak 3–2-es vezetéssel várták a hatodik meccset az Újpesttel szemben. Ráadásul mind a csíkiak, mind a hajdúságiak hazai pályán vívhatták ki a továbbjutást. Hátrányból hosszabbításba A Sportklub nagyon bátran kezdte a MAC elleni találkozót, és már a második percben megszerezte a vezetést Szkacskov révén. A gól viszont nemhogy szárnyakat adott volna a kék-fehéreknek, inkább megtörte, a vendégek pedig gyors egymásutánban szerzett három góllal átvették a vezetést. A szünetig viszont Lapenkov szépített, majd Részegh Tamás egyenlített. A második felvonás elejét ugyan alaposan megnyomta a Sportklub, de a gólok nem jöttek, a záró­felvonás is nagyon hajazott a másodikra, azonban a Sportklub Becze parádés góljával megszerezte a vezetést, de a MAC előnyből egyenlített. A hajrában a vendégek sorra kapták az előnyöket, köztük egy kettős fórt is, de azzal nem tudtak élni, majd Bálizs védései tartották meccsben őket. A hosszabbítás előnyben találta a Sportklubot, de azzal még nem tudtak élni. Egyenlő létszám mellett viszont Taratuhin eldöntötte a meccs és a párharc végeredményét is. A DEAC – Újpest meccsen is volt fordulat bőven. Az első játékrészt a vendégek, a másodikat a hazaiak zárták előnyben, viszont az utolsó harmadot nagyon megnyomta a házigazda, és megnyerte a meccset, némi meglepetésre pedig elütötte a továbbjutástól az alapszakaszt a harmadik helyen záró Újpesti TE-t. Szerdától március 23-ig mindennap lesz elődöntő. A sorozatot a Ferencváros – Gyergyói HK párharc indítja szerdán és csütörtökön 18.15, illetve 19 órától. Pénteken és szombaton 18.30-tól a Sportklub – DEAC első két mérkőzésének a Vákár Lajos Műjégpálya ad majd otthont. Vasárnap és jövő hétfőn a Gyergyói HK az FTC-t fogadja 18.30-tól, március 22-én és 23-án 20, illetve 19 órától a Sportklub a DEAC otthonában lép jégre. Minden párharc egyik fél negyedik sikeréig zajlik. Amennyiben szükséges, úgy március 24-én 19.30-tól a Ferencváros – Gyergyói HK, egy nappal később 18.30-tól a Sportklub – Deac találkozót rendezik. Bajnoki és kupameccsek A hétvége során négy hazai bajnoki és egy Románia-kupa-meccset rendeztek: a Brassói Corona a VSK Galac vendége volt, a barcaságiak két szoros meccsen 3–2-re és 4–2-re húzták be a győztesnek kijáró pontokat. Ugyancsak Galacon lépett jégre a Sapientia U23, amely két győzelemmel – 7–0 és 17–1 – zárta a Bukaresti Sportul Studențesc elleni találkozókat. A Sapientia első meccse, amelyet 7–0 arányban nyert meg, Románia-kupa-meccsnek is számított egyben. Ebben a kvartettben még a Csíkszeredai Sportklub, valamint a VSK Galac található, és elméletileg csak ezen páros egymás elleni találkozója van hátra. A sorozat keretében, csak épp a másik csoportban a Háromszéki Ágyúsok hatalmas csatában 4–3 arányban diadalmaskodtak a Bukaresti Steaua ellen, pénteken. Érdekesség, hogy szombatra volt kiírva a Steaua – Gyergyói HK találkozó, amelyet a „bakák” javára írtak jóvá 5–0 arányban. A mai napon is jégre kellene lépjen a gyergyói csapat, amely a Coronával kellene találkozzon, csakhogy a piros-fehérek már Budapesten vannak, ahol holnap Erste Liga elődöntő meccset vívnak a Ferencvárossal... Erste Liga, negyeddöntők Csíkszeredai Sportklub – MAC HKB Újbuda 5–4 – aranygóllal (3–3, 0–0, 1–1, 1–0) /Szkacskov (2.), Lapenkov (18.), Részegh T. (19.), Becze (47.), Taratuhin (65.), illetve Schlekmann (5.), Izacky (6.), Stevens (8.), Pozsgai (53.)/. A párharcot 4–1-es összesítéssel a Sportklub nyerte. Debreceni EAC – Újpesti TE 7–4 (1–2, 3–1, 3–1) /Mazzag (2.), Gőz (28.), Berta (31., 36.), Sági (41.), Kulesov (45., 46.), illetve Kiss P. (3., 28., 55.), Németh (14.)/. A párharcot 4–2-re a DEAC nyerte.