Hollandia leküzdötte Szenegált

Három mérkőzést rendeztek tegnap a katari labdarúgó-világbajnokságon, a kora délutáni meccs sok érdekességet hozott.

Becsült olvasási idő: 2 perc
Hat gólnak örülhettek az angolok. Fotó: FifaWorldCup

Sokáig úgy tűnt, nem bír Hollandia a lelkes szenegáli válogatottal a világbajnokság A csoportjának második mérkőzésén. A meccs hajrájában de Jong beívelt labdáját Gakpo fejelte a kapuba. A hosszabbítás utolsó pillanataiban Klaassen állította be a végeredményt. Eredmény: A csoport, 1. forduló: Szenegál – Hollandia 0–2 (0–0). Gólszerzők: Gakpo (84.), Klaassen (90+9).
A labdarúgó-vb B csoportjának nyitómeccsén Anglia kiütötte Iránt. Furcsa első félidő volt: a vérző orrú iráni kapus nem akart lemenni, majd a játék újrakezdése után mégis cserét kért, aztán a saját országuk himnuszát nem éneklő irániak (az iráni tévé megszakította a közvetítést) tiltakozásul egy középkezdést sem akartak elvégezni. Potyogtak az angol gólok, először szerzett gólt egy vb-meccsen két 21 éven aluli játékos. Anglia óriási fölényben futballozva magabiztosan nyert, s a Portóban játszó Tareminek köszönhető, hogy Irán így is szerzett két gólt. B csoport, 1. forduló: Anglia – Irán 6–2 (3–0). Gólszerzők: Bellingham (35.), Saka (43., 62.), Sterling (45 + 1.), Rashford (71.), Grealish (90.), illetve Taremi (66., 90 + 13.).
Az Egyesült Államok – Wales találkozó lapzárta után ért véget.