Hirdetés

Szakgyógyszerészeket képeztek

Anyaországi szakgyógyszerészképzés zajlott az elmúlt években erdélyi gyógyszerészeknek. A sikeresen vizsgázók gyógyszerész doktori címet szereztek. A diplomaosztót szombaton tartották Székelyudvarhelyen.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 3 perc
Szakgyógyszerészeket képeztek
Kiérdemelt siker Fotó: Hadnagy Éva

Erdélyi gyógyszerészek szakgyógyszerészképzése kezdődött el még 2019-ben Székelyudvarhelyen. A többéves oktatás végén kiosztották az okleveleket a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara, a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara és a Magyar Gyógyszerész Kamara együttműködésében.

A képzés hatalmas jelentőségű, hiszen magyar nyelven, magyar oktatási rendszerben, mégis itthon szerezhették meg a Hargita és Kovászna megyei résztvevők a szakgyógyszerészi diplomát. Bár a többéves folyamatra a koronavírus-járvány is rányomta bélyegét, a részt vevő közel negyven hallgató sikeresen lediplomázott, és gyógyszerész doktori címet szerzett. Az oklevélátadó ünnepséget szombat délután tartották a székelyudvarhelyi Gondűző Étteremben.

Prof. dr. Botz Lajos, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudámányi Karának dékánja köszöntötte az egybegyűlteket, és gratulált a sikeresen vizsgázóknak. Mint mondta, 36 hónappal ezelőtt 42-en kezdték el a szakgyógyszerészképzést, és közülük 34-en diplomáztak sikeresen.

– Önöknek a mai nap végén ugyanolyan értékű szakvizsgájuk van, mint akik Magyarországon végeztek – fogalmazott.

Az eseményen jelen volt dr. Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, a Pécsi Tudományegyetem kuratóriumi tagja is. Köszöntőjében elsősorban gratulált a hallgatóknak. Mint mondta, a nemzetpolitikának egyik sarokpontja már több mint egy évtizede, hogy elősegítse a szülőföldön maradás lehetőségének biztosítását. Hozzátette, az elmúlt időszakban elindították a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központban, szintén a Pécsi Tudományegyetem részvételével, az ápolónői képzést, és reményeik szerint majdan ezzel a szakgyógyszerészképzéssel tudják tovább erősíteni azt a folyamatot, amely az egészségügy területén elindult.

– Számunkra az a legfontosabb, hogy azt a nemzetet, amelyet közösen szolgálunk, együtt gyarapítsuk tovább – fogalmazott.

Az ünnepségen jelen volt Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Intézet elnöke is, a diplomákat pedig Páva Hanna, a Nemzeti Vizsgabizottság elnöke, az Országos Kórházi Főigazgatóság igazgatója adta át. Elmondta, ez nagyon nagy szakmai presztízsű oklevél, amely mögött komoly szakmai tudás áll.

– Azt kívánom önöknek, hogy ezt a szakmai tudást, amit megszereztek, itt, a szülőföldjükön hasznosítsák tovább, az itteni betegek gyógyulása érdekében – mondta. Ugyanakkor megköszönte a részt vevő egyetemeknek az együttműködést, amely meglátása szerint a nemzeti összefogás nagyon szép példája.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!