Konferenciaterem a tudományos orvoslás szolgálatában
A 80-as évek elején épült, leromlott állapotú melléképületből varázsoltak mindössze három hónap alatt modern konferenciatermet a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban. Párja nincs a térségben.
[caption id="attachment_74634" align="aligncenter" width="1200"] Fotó: Lázár Emese[/caption]
Rá sem lehet ismerni a Székelyudvarhelyi Városi Kórház Mentőszolgálatának szomszédságában levő, több mint harminc évvel ezelőtt épült ingatlanra. Az elmúlt hónapokban felújították és új rendeltetést is kapott a régi épület, amelyben a térség legmodernebb konferenciatermét alakították ki. A modern hang- és fénytechnikával felszerelt termet múlt pénteken a kórházban dolgozó orvosok, asszisztensek, adminisztratív személyzet jelenlétében adta át Lukács Antal menedzser.
Mint mondta: a konferenciateremmel nemcsak újabb, az egészségügyi intézményben zajló tevékenység színvonalát növelő létesítménnyel bővült a kórházi felújítások lajstroma, hanem egy olyan objektummal is, amely hasznos és jelzésértékkel is bír: az udvarhelyi kórházban nemcsak a nívós orvoslásra, rendre, fegyelemre fókuszálnak, hanem a tudományos tevékenységre is. Lukács úgy fogalmazott: az új épület egy új korszak kezdetét is jelenti, mérföldkőnek számít a Városi Kórház krónikájában azáltal, hogy 21. századi feltételeket, tágas teret biztosít mind a szakmai fejlődést szolgáló előadássorozatok, mind pedig ünnepi rendezvények lebonyolítására.
A korábban jellegtelen, szocreál melléképületet 1982-ben, a főépülettel egy időben húzták fel közmunkával, az idők során raktárként, műhelyként és az egészségügyi technikumban tanuló diákoknak tanteremként is szolgált – elevenítette fel az objektum történetét dr. Fehér István, a patológiai osztály főorvosa. Mint mondta: az épület születését és újjászületését követte, de maga sem hitte volna, hogy ennyire tetszetős lesz a végeredmény.
– Magunkénak érezzük, büszkék lehetünk arra, hogy ebben a kórházban a szakmaiságra, tudományosságra is van igény. Most már csak rajtunk múlik, hogy mennyire lesz kihasználva – fogalmazott a főorvos.
Az újba tett épületben négy mellékhelyiség, irattár is helyet kapott, dísze pedig a 12 x 17 méteres, akár 150 személy befogadására is alkalmas, automatizált klímarendszerrel ellátott konferenciaterem. A felújítás a tervezéssel, engedélyeztetéssel, építkezéssel és a kültéri rendezéssel együttesen mindössze három hónapot tartott. A felújításra összesen 328 ezer lejt költöttek, ebből közel 18 ezer lejbe kerültek a korszerű audiovizuális eszközök, több mint 30 ezer lejbe a világítás, 12 ezer lejbe az asztalosmunka, 4700 lejbe a függönyök – summázta az anyagi kiadásokat Lukács Antal menedzser.
A felújítás kapcsán azt is megemlítette, hogy egyeztetni fog a városvezetéssel annak érdekében, hogy az eredeti tervektől eltérően, a kórház háta mögötti telken modern nővérszállót építsenek.
A menedzser jelezte: a kórházszépítő felújítások sorozata folytatódik. Ezen a héten „avatják” az ugyancsak modernizált kórházi konyhát, szeptemberben pedig újabb jelentős, ünnepélyes eseményre készülnek: szobrot állítanak az egykori kórházigazgatónak, dr. Imreh Domokosnak.
Lázár Emese