Hirdetés

A rendezőkkel is lehet beszélgetni

Nagyvárosi szegénység, családon belüli szexuális bántalmazás és áldozathibáztató közösség, szerfüggő fiatalok küzdelme és egy végzetes betegséggel való szembenézés – elgondolkodtató, sok esetben tabusított témák, amelyeket közelképbe hoz az a négy dokumentumfilm, amelyet a napokban Székelyudvarhelyen és Székelykeresztúron is bemutatnak.

Asztalos Ágnes
Becsült olvasási idő: 2 perc
A rendezőkkel is lehet beszélgetni
Képkockák az erős érzelmeket kiváltó filmekből. Szerteágazó utazás

Két helyi származású filmes szakember harmadik alkalommal szervezi meg a dokumentumfilmek minifesztiválját két városban, november 11–16. között. A közönségtalálkozóval egybekötött vetítések 19 órától kezdődnek Székelyud­var­he­lyen a Stúdió Moziban, Szé­kely­keresztúron pedig a Bálint Dániel Művelődési Házban.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Mozik és helyi filmfesztiválok hiányában nehezen jutnak el dokumentumfilmek Székelyudvarhelyre és Székelykeresztúrra. Manapság a mainstream médiában leginkább a szórakoztatást kínálják, pedig szükség van a mélységet feltáró alkotásokra. Ezek a fesztiválnyertes csodálatos magyar dokumentumfilmek, amiket vetítünk, képesek erős érzelmeket kiváltani, és adott esetben új perspektívákat tárnak elénk. Olyan emberi élettörténetek, amelyek a szereplők megpróbáltatásait mutatják be, de azt gondolom, hogy felismerhetjük benne a saját életünkre vonatkozó párhuzamokat és adaptálni tudjuk a tanulságokat – vallott a rendezvény jelentőségéről Simó Ibolya, az egyik szervező. 

Az érdeklődők megtekinthetik a többszörösen díjazott KIX című filmet, amely egy szerteágazó utazás egy budapesti kisfiú felnövésének 12 évébe, amelynek során a randalírozó kölyökből felnőttkorára közellenség lesz,

az alkotás tulajdonképpen kortárs magyar látlelet a leszakadó és magára hagyott városi szegénységről (rendező Mikulán Dávid, Révész Bálint). Két fiatal szerfüggő felépülésének másfél évét követi végig a Miklós Ádám által rendezett Mélypont érzés című idei produkció, a Túl közel pedig az egyetlen hazai alkotás a kínálatban. Püsök Botond dokumentumfilmje egy anya gyermekéért, családi életükért folytatott küzdelmét követi végig, miután a lány szexuális zaklatás áldozata lesz. Végül a Nem halok meg című alkotást vetítik, amely érzékeny portré egy hasnyálmirigyrákkal küzdő, tevékeny férfiról, amint megpróbálja újraértelmezni saját életét. 
A vetítésekre eljönnek a rendezők, adott esetben a film szereplői is. A programot a Doklavina Facebook-oldalán találják meg az érdeklődők.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!