Szándéknyilatkozatot írtak alá
Székelyföldi körúton van a Magyar Jégkorong Szövetség vezetősége a Székelyföldi Jégkorong Akadémia meghívására, amely során ellátogatnak minden alközpontba, illetve feltérképezik az elmúlt egy évben történt előrelépéseket. A látogatás fő pillanata Csíkszeredában volt meg, ahol szándéknyilatkozatot írt alá a két intézmény.
[caption id="attachment_61131" align="aligncenter" width="1000"] A megállapodás értelmében szigorítások állnak be az ifik átigazolásával kapcsolatban[/caption]
Egy év után újfent Székelyföldre látogatott a Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) vezetősége a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát (SZJA) működtető Mens Sana Alapítvány meghívására.
A MJSZ-t a látogatás során – a SZJA minden alközpontját felkeresték – Such György elnök, Sipos Levente főtitkár, Kovács Zoltán szakmai alelnök, Egri Gergő sportigazgató és Gebei Péter, a játékvezetői testület elnöke képviselte.
Csíkszeredában a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány elnökével, Tánczos Barnával, illetve Nagy Attila ügyvezető igazgatóval sajtótájékoztató keretében számoltak be a tapasztaltakról, illetve a látogatás céljáról.
Tánczos Barna elöljáróban megjegyezte, hogy a látogatás során a felmerülő problémák kerültek átbeszélésre, hogy milyen formában lehet a székelyföldi jégkorongot még jobban integrálni a magyar jégkorongba. Továbbá kihangsúlyozta, hogy a SZJA célja, hogy megerősítse a székelyföldi utánpótlásbázist, és ezáltal kapocs legyen az utánpótlás-, illetve a felnőttcsapatok között. Ezen cél érdekében egyeztetések zajlanak a csíki, illetve a gyergyói sportiskolák, illetve a felnőtt csapatok képviselőivel, hogy egy közös U23-as – egyetemista – csapatot hozzanak létre már a következő idénytől.
Such György a MJSZ elnöke beszédében megjegyezte, hogy a tavaly megkezdett párbeszéd folytatása a jelenlegi látogatás is, hiszen akkor ígéretet tettek arra, hogy minden évben ellátogatnak Székelyföldre.
– Jelen látogatás célja is, hogy a SZJA-val megkezdett együttműködés elmélyüljön, hogy ez minél szorosabb és minél szélesebb legyen. Az elmúlt egy év során szemel látható fejlődés tapasztalható. Sorra épülnek a pályák és a beruházások. Örvendünk annak, hogy a székelyföldi jégkorong nem egy sziget lesz, hanem egy többközpontú bázis – fogalmazott a MJSZ elnöke, majd kitért a Csíkszeredai Sportklub felnőttcsapatára is – Ha a székelyföldi jégkorong a magyar hoki bölcsője, akkor Csíkszereda ezen bölcső ringatója. Ennek fényében is örvendetes, hogy a Sportklub kezd régi fényében tündökölni – zárta.
A konkrét látogatásra rátérve Such György megjegyezte, hogy az elmúlt időszak együttműködése során, olyan jellegű kihívásokkal találkoztak, amelyeket szabályokba kell önteni. Ezt első körben egy szándéknyilatkozat formájában fogadta el a MJSZ, illetve a SZJA vezetősége.
A szándéknyilatkozatban többek közt leszögezik, hogy a székelyföldi jégkorongozók, illetve edzőik részt vehetnek a magyar korosztályos összetartásokon, illetve képzéseken; a SZJA részt vehet a MJSZ bizottságainak munkájában; a SZJA edzői a magyar minta szerint licenckötelesek lesznek; általános iskola befejezése előtt tilos lesz a magyarországi kluboknak székelyföldről játékosokat igazolnia, csak kivételes esetben – ha a család életvitelszerűen Magyarországra települ.
Darvas Attila