Román győzelem

Nem jelentett akadályt a román válogatottnak Málta csapata a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőkör negyedik fordulójában. Cosmin Contra csapata pontokban beérte a svédeket és harmadik az F csoportban. Elérte célját Cosmin Contra, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, ugyanis négy pontot remélt az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik és negyedik fordulójában. Miután Norvégia ellen 2–2-es döntetlennel zárt a román válogatott, hétfőn este Contra legényei 4–0-ra nyertek Málta ellen idegenben. A hétfő esti meccsen fél óra alatt duplázott George Pușcaș, aki a 7.és a 29. percben is betalált a máltaiak kapujába, majd a 34. percben Chipciu révén már megnyugtató volt a román előny. A második félidőben ugyan több helyzetet is kihagytak a vendégek, a negyedik gólt a 93. percben Dennis Man szerezte. Az F csoport rangadóján a spanyolok 3–0-ra győzték le a svédeket hazai környezetben, Norvégia pedig 2–0-ra nyert a Feröer-szigeteken, így négy fordulót követően Spanyolország százszázalékos teljesítménnyel, 12 ponttal vezet a 7-7 pontos svédek és románok, az 5 pontos norvégok, a 3 pontos Málta és a pont nélküli Feröer előtt. HN-összeállítás