Rekorddöntés Dortmundban

Őrült meccset rendeztek Dort­mundban, ahol a házigazda Bo­rus­sia a Varsói Legiát fogadta. A találkozón még a vendégek szereztek vezetést, majd a Dortmund fordított a 12 gólt hozó találkozón. Ezzel új rekord született a labdarúgó Bajnokok Ligájában. [caption id="attachment_40134" align="aligncenter" width="750"]Tizenkét gól egy labdarúgó-mérkőzésen. Rekord Tizenkét gól egy labdarúgó-mérkőzésen. Rekord[/caption] Csúcsdöntésre került sor a labdarúgó Bajnokok Ligájában kedd este. Az AS Monaco – Deportivo La Coruna mérkőzés eredménye 8–3 lett. Csúcs, ami keddig élt: Borussia Dortmund – Varsói Legia 8–4. 12 gól még sosem volt BL-meccsen. Egészen őrületes 90 perc volt, még a Legia vezetett 1–0-ra, de aztán a forduló előtt már továbbjutott – de még nem csoportelső – BVB átrobogott rajta. Volt még 3–2 is, a félidőben 5–2-nél jártunk. A németek végig legalább három góllal vezettek, akkor találtak be, amikor akartak, és ennek megfelelően könnyelműek is voltak védekezésben. 7–3-nál jött a csere Nemanja Nikolics, övé lett a csúcsbeállító 11. gól, ez volt az első találata a Bajnokok Ligájában. Utána Reus a 93. percben döntötte meg a rekordot. A Leicester City is rekordot döntött, kedden újra nyert, és csoportelsőként, BL-újoncként jutott a nyolcaddöntőbe. Ötödik meccsükön negyedszer győztek, most a Bruggét verték 2–1-re. Eredmények E csoport: AS Monaco – Tottenham Hotspur 2–1 (0–0) /Sidibe (48.), Lemar (53.), illetve Kane (52., 11-esből)/; CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen 1–1 (0–1) /Natcho (76., 11-esből), illetve Volland (16.)/; az állás: 1. (már továbbjutott) AS Monaco 11 pont, 2. (már továbbjutott) Bayer Leverkusen 7, 3. Tottenham Hotspur 4, 4. CSZKA Moszkva 3. F csoport: Borussia Dortmund – Varsói Legia 8–4(5–2) /Kagava (17., 18.), Sahin (20.), Doembele (29.), Reus (32., 52., 93.), Passlack (81.), illetve Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)/; Sporting Lisszabon – Real Madrid 1–2 (0–1) /Silva (80., 11-esből), illetve Varane (29.), Benzema (87.)/; az állás: 1. (már továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (már továbbjutott) Real Madrid 11, 3. Sporting Lisszabon 3, 4. Varsói Legia 1. G csoport: FC Köbenhavn – FC Porto 0–0; Leicester City – FC Bruges 2–1 (2–0) /Okazaki (5.), Mahrez (30.), illetve Izquierdo (52.)/; az állás: 1. (már továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8, 3. FC Köbenhavn 6, 4. Bruges 0. H csoport: Sevilla – Juventus 1–3 (1–1) /Pareja (9.), illetve Marchisio (45+2., 11-esből), Bonucci (84.), Mandzukic (94.)/; Dinamo Zágráb – Olympique Lyon 0–1 (0–0) /Lacazette (72.)/; az állás: 1. (már továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10, 3. Olympique Lyon 7, 4. Dinamo Zágráb 0. Európa Liga A csoportkör ötödik fordulóját rendezik a labdarúgó Európa Ligában is, amelyben két román csapat érdekelt. Mindkét csapat az életéért küzd. Az E csoportban szereplő Astra Giurgiu a Bécsi Ausztria vendége lesz. A 22 órától kezdődő meccs győztese nagy lépést tehet a továbbjutás felé, hiszen a bécsieknek 5, míg az Astrának 4 pontja van. Az L jelű kvartettben szereplő Bukaresti Steaua a negyedik három ponttal, de az előtte levő Zürich, illetve Villarreal csak két pontra van. Soros ellenfele viszont a 7 pontos török Oszmalinszpor lesz 20 órától. Bukarestben küzdenek a bakák. HN-összeállítás