Jöhet a Hermány elleni rangadó

Jól kezdte és jól is fejezte be az FK Csíkszereda az Olimpia Râmnicu Sărat elleni mérkőzést a román labdarúgó-bajnokság hétközi – 27. – fordulójában. Lengyel Roland tanítványai kiütötték soros ellenfelüket, és jó lelkiállapotban várhatják a hétvégi Szász­hermány elleni rangadót. [caption id="attachment_49287" align="aligncenter" width="1000"] Hozta a kötelezőt az FK idegenben Fotó: Halmágyi Zsolt / Archív[/caption] Hétközi fordulót rendeztek a román labdarúgó harmadik ligában, amely nyitómérkőzésén az FK Csíkszereda az Olimpia Rm. Sărat vendége volt. A csíki csapat lekopírozta székelyudvarhelyi kezdését, és már az első percekben, pontosabban az ötödikben, vezetéshez jutott, miután a marokkói légiós, Soufiane Jebari egy kipattanóra érkezett remekül. A folytatásban is az FK akarata érvényesült, több alkalommal is próbálkoztak, sőt egy büntetőt nem ítéltek meg számukra, miután Bajkót a hazai kapus fellökte. A második félidő első részében nem alakultak ki nagyobb izgalmakat, majd bő tíz perc alatt az FK lerendezte a mérkőzést és egyben a három pont sorsát. Mindkét alkalommal a remek formában focizó Tamás Nándor volt eredményes. Előbb a 63., majd a 75. percben. Az FK győzelmével, függetlenül a mai eredményektől, őrzi vezető helyét a tabellán és jó morállal várhatják a szombati Szászhermány elleni rangadót. A Brassó megyeiek viszont ma este 18 órától pályára kell lépjenek. Ellenfelük a Székelyudvarhelyi FC lesz, akiknek óriási szükségük van a pontokra, ha szeretnék a kiesést elkerülni. Vágó Attila vezetőedző minden bizonnyal bevetheti az FK Csíkszereda ellen nélkülözni kényszerülő Siliont, Györgydeákot, illetve Pált. A Székelyudvarhelyi FC a hermányi kiszállását követően hétvégén kiesési rangadót játszik hazai pályán a CSM Pașcani elleni. Eredmény Olimpia Râmnicu Sărat – FK Csíkszereda 0–3 (0–1) /Soufiane Jebari (5.), Tamás Nándor (63., 75.)/. Az FK felállítása: Nagy B. – Majzik (Ilyés, 66.), Csonka, Lőrincz (Székely, 80.), Szabó (Csíszer, 33.), Györgyi, Soufiane (Lukács, 77.), Tepes, Savin, Bajkó, Tamás. Darvas Attila