Három érem egy nap alatt
Hihetetlen keddi napot zártak a magyar sportolók Rióban a nyári olimpiai játékokon, hiszen további három éremmel bővítették a magyar delegáció kollekcióját. Hosszú Katinka arany-, Imre Géza ezüst-, míg Kenderesi Tamás bronzérmet szerzett. Az ötödik versenynap után Magyarország a harmadik helyet foglalta el az éremtáblázaton. A románok továbbra is érem nélkül.
[caption id="attachment_33994" align="aligncenter" width="629"] Olimpiai arannyal koronázhatta volna meg pályafutását Imre Géza, de egy 20 éves útját állta[/caption]
Három magyarral a páston kezdődött el kedden a férfi párbajtőrözők egyéni viadala. Rédli András egy kört ment, majd kikapott a második fordulóban. Boczkó Gábor és Imre Géza a második körben csatlakozott és csont nélkül mentek tovább, hogy a harmadik körben egymás ellen vívjanak. A tust a világbajnoki címvédő 41 esztendős Imre nyerte, könnyedén. A negyeddöntőben a korábbi világbajnok észt Novjoslov, míg az elődöntőben a világranglista-vezető francia Grumier nem tudott ellenállni a magyarnak. A fináléban a 20 esztendős dél-koreai Pak Szang Jung volt az ellenfél, ahol Imre 14–10-re is vezetett. A végső, győzelmet érő, találatot viszont nem tudta bevinni. A dél-koreai feltámadt és 15–14-re nyert. Imre Géza így az atlantai (1996) egyéni bronz, illetve az athéni (2004) csapat ezüst után egy újabb második hellyel kellett megelégedjen. Javítania a csapatversenyen lesz alkalma.
Az érmek gyűjtését az úszók folytatták. Elsőként a 200 m pillangó döntőjét rendezték, ahol a 19 esztendős újonc Kenderesi Tamás, illetve Cseh László is rajtkőre állt. De ott volt a címvédő Chad Le Clos, illetve az amerikai legenda, Michael Phelps is. Cseh 100 méter után az élbolyban volt, de utána elfáradt. A rosszul rajtoló Kenderesi viszont folyamatosan jött fel, és végül a harmadik helyen ért célba Phelps és a japán Szakai mögött.
A prímet ezúttal is Hosszú Katinka vitte. Ezúttal a 200 m vegyesúszásban, amely annak ellenére, hogy nem volt a legtökéletesebb – saját bevallása szerint –, mégis meg tudta szerezni az olimpiai aranyat. Zsinórban a harmadikat. Ezen újabb érmeknek köszönhetően Magyarország tegnap reggelre az éremtáblázat harmadik helyét foglalta el.
A románok közül a legjobban a Florin Mergea–Horia Tacau férfi teniszpáros játszott, akik a házigazdákat legyőzve bejutottak az elődöntőbe és éremért fognak játszani. Az elődöntőt viszont tegnap késő este lapzárta után rendezték, ahol ellenfelük az amerikai Steve Johnson–Jack Sock páros volt.
A teniszversenyek újabb nagy meglepetéssel szolgáltattak, miután Serena Williams vereséget szenvedett Elina Svitolinától.
Magyar döntetlen, román győzelem
Lejátszotta harmadik csoportmérkőzését a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely ezúttal Görögország ellen szállt vízbe tegnap délután. Benedek Tibor legénysége eddig két döntetlent ért el – Szerbia és Ausztrália ellen –, és ezt a szokását ezúttal sem tudta megszakítani. Öt másodperccel a találkozó vége előtt 8–7-re vezettek Varga Dénesék, de a görögök egy szabaddobásból hatalmas gólt szereztek, amivel kiegyenlítettek. A magyarok sorra Japánnal és Brazíliával kell megküzdjenek, akik ellen kötelező a győzelem, ha nem akarnak bajba kerülni.
A román női kézilabda-válogatott is túl van a harmadik csoportmérkőzésén. Két vereséget követően – Angola és Brazília ellen – sikerült megszerezniük az első győzelmet. Thomas Ryde alakulata a szintén nyeretlen Montenegrót verte úgy, hogy a mérkőzést mondhatni az elejétől a végéig uralta. A szünetben kettővel mentek, amelyet a végére még kettővel megtoldottak (25–21). A románok a spanyolokkal és a norvégokkal kell még játsszanak. A vereség szóba sem jöhet, ellenkező esetben nem jutnak az egyenes kiesési szakaszba.
[box type="shadow" ]Érmesek és a mai műsor
Lovaglás: lovastusa, csapat díjugratás: 1. Franciaország, 2. Németország, 3. Ausztrália; lovastusa, egyéni díjugratás, férfiak: 1. Jung Michael (Németország), 2. Nicolas Astier (Franciaország), 3. Dutton Philip (Egyesült Államok).
Kajak-kenu: szlalom, C-1: 1. Denis Gargaud Chanut (Franciaország), 2. Matej Benus (Szlovákia), 3. Haneda Takuja (Japán).
Sportlövészet: női pisztoly, 25 m: 1. Anna Korakaki (Görögország), 2. Monika Karsch (Németország), 3. Csang Csing-csing (Kína). Cselgáncs: női 63 kg: 1. Tina Trstenjak (Szlovénia), 2. Clarisse Agbegnenou (Franciaország), 3. Anicka van Emden (Hollandia); férfi 81 kg: 1. Haszan Halmurzajev (Oroszország), 2. Travis Stevens (Egyesült Államok), 3. Nagasze Takanori (Japán).
Súlyemelés: női 63 kg: 1. Teng Vej (Kína), 2. Csoe Hjo Szim (Észak-Korea), 3. Karina Goricseva (Kazahsztán); férfi 69 kg: 1. Si Cse-jung (Kína), 2. Daniyar Ismayilov (Törökország), 3. Izzat Artyikov (Kirgizisztán).
Műugrás: női szinkron, torony: 1. Csen Zso-lin, Liu Huj-hszia (Kína), 2. Jun Hoong Cheong, Pandelela Rinong Pamg (Malajzia), 3. Meaghan Benfeito, Roseline Filion (Kanada). Torna: női csapatverseny: 1. Egyesült Államok, 2. Oroszország, 3. Kína.
Vívás: férfi párbajtőr, egyéni: 1. Pak Szang Jung (Dél-Korea), 2. Imre Géza (Magyarország), 3. Gauthier Grumier (Franciaország).
Úszás: női 200 m gyors: 1. Kathleen Ledecky (Egyesült Államok), 2. Sarah Sjöström (Svédország), 3. Emma McKeon (Ausztrália); női 200 m vegyes: 1. Hosszú Katinka (Magyarország), 2. Siobhan-Marie O’Connor (Nagy-Britannia), 3. Madeline Dirado (Egyesült Államok); férfi 200 m pillangó: 1. Michael Phelps (Egyesült Államok), 2. Szakai Maszato (Japán), 3. Kenderesi Tamás (Magyarország); férfi 4 x 200 m gyorsváltó: 1. Egyesült Államok, 2. Nagy-Britannia, 3. Japán.
A mai döntők:
Evezés: férfi kétpár (15.52), női kétpár (16.04), férfi kormányos nélküli kettes (16.24), férfi kormányos nélküli négyes (16.44);
Sportlövészet: női sportpuska, összetett (18);
Kajak-kenu: szlalom, férfi C-2 (20.15), szlalom, női K-1 (21);
Torna: nők, egyéni összetett (22); Íjászat: női (22.45);
Cselgáncs: női 78 kg (23), férfi 100 kg (23.20);
Kerékpár: férfi sprint, csapat (0.20);
Vívás: női párbajtőr, csapat (0.30);
Rögbi: 7-es férfiak (1); Asztalitenisz: férfi egyéni (3.30);
Úszás: női 200 m mell (4.17), férfi 200 m hát (4.26), férfi 200 m vegyes (5.01), női 100 m gyors (5.18);
Vízilabda, nők: Magyarország – Spanyolország (19).[/box]
HN-összeállítás