Ezüstérmes Szász Kristóf

A fővárosban tartották a hétvégén a 12 és 13 éves atléták számára az országos bajnoki döntőt. A kétnapos versenyen jelen voltak az ISK Székelyudvarhely atlétái is, Buti László edző tanítványai közül Szász Kristóf szerepelt a legjobban, aki távolugrásban a második helyen zárt. Pénteken és szombaton tartották Bukarestben a 12 és 13 éves atléták országos bajnoki döntőjét. Az országból számos klub sportolói vettek részt a kétnapos viadalon, többek között jelen voltak az ISK Székelyudvarhely atlétái is, akiket Buti László készített fel és kísért el a fővárosi viadalra. Pénteken tartották a fiúk és lányok 80 méteres síkfutását. A lányoknál a negyven indulóból Kuti Ágnes az ötödik legjobb idővel jutott a döntőbe, míg csapattársa, Lukács Renáta a kilencedik helyen végzett. A döntőben Ágnesnek nem sikerült megismételnie a korábbi teljesítményét, így végül a nyolcadik helyen zárta a versenyt. A fiúk viadalán Szász Kristóf bejutott a döntőbe, ahol az előfutamban elért idejét két századmásodperccel megjavítva végül a hetedik helyen zárta a versenyt. Szász Ákos a kilencedik, Tófalvi Csanád a tizenhetedik helyen végzett a 13 évesek között, míg a 12 éveseknél File Ardó a kilencedik helyen zárta a 80 méteres síkfutást. Távolugrásban Lukács Renáta mindössze négy centiméterrel maradt le a dobogóról, 4.71 métert ugrott, így negyedik helyen végzett, Kuti Ágnes pedig ötödik helyen zárta ezt a versenyszámot. Szombaton a fiúk is megmérettettek távolugrásban. Szász Ákos a kilencedik helyen végzett, File Ardó a döntőben javított sorozatán és 4.31 méterrel az ötödik helyen zárta a versenyt. Szász Kristóf a 13 éveseknél lemaradt egyéni legjobb ugrásától, de szépen kidolgozott nyolc ugrás után 5.13 méterrel megszerezte az a második helyezést. – Hat versenyzővel vettünk részt az országos bajnokságon, sajnos három kimagasló sportoló is itthon maradt. Szűcs-Olcsváry Zete többhetes sérülés következtében a sok kihagyás miatt nem tudott részt venni a felkészüléseken és a versenyeken. Dobai Pataky Réka az utolsó edzésen, szerdán rossz gátvétel közben elesett és eltörte a csuklóját. Bencze Ajnácskát, aki szintén 60 méter gátfutásban tudott volna meglepetést okozni, egy nappal indulás előtt mandulával műtötték – írta beszámolójában Buti László, az ISK Székelyudvarhely edzője.