Egy pont a csoportkörben

Vasárnap kezdődött az Állam Nélküli Népek Labdarúgó Szövetsége égisze alatt zajló Európa-bajnokság, amelyen Székelyföld válogatottja is részt vesz. A csoportkör kedden zárult, ma már az alsóház és a felsőház elődöntőit rendezik. Székelyföld csapata a csoportkörben egy pontot szerzett. [caption id="attachment_89756" align="aligncenter" width="960"] Székelyföld válogatottja a CONIFA Európa-bajnokság megnyitóján Fotó: facebook.com/conifa[/caption] Hegyi-Karabah ad otthont az Állam Nélküli Népek Labdarúgó Szövetsége (CONIFA) által szervezett Európa-bajnokságnak, amelyen Székelyföld csapata is részt vesz. A viadalon mindössze nyolc gárda indult el, hiszen Nizza, a Donyecki Népköztársaság, a Luhanszki Népköztársaság és Szardínia csapatai noha jelezték részvételüket korábban, mégis visszaléptek. A szervezők így két négycsapatos csoportot hoztak létre, az A jelűbe a házigazda Hegyi-Karabah Köztársaság, Lappföld, Abházia és Epirusz (Chameria) került, míg a B kvartettet Székelyföld, Padánia, Nyugat-Örményország és Dél-Oszétia alkotta. A csoportkört követően minden négyesből az első kettő az elődöntőbe jutott, míg az utolsó két helyezett az alsóházban előbb elődöntőzik, majd helyosztókat játszik. Székelyföld csapata az első mérkőzését vasárnap Padánia ellen játszotta, az olaszok a 7. percben szerezték meg a vezetést, majd a második félidőben még háromszor vették be a székelyek kapuját, így a címvédő 4–0-ra nyerte a találkozót. Hétfőn sem jött össze a székely gól, az első percekben vezetést szerezett Nyugat-Örményország, majd a második félidő elején növelni tudták előnyüket. Az emberhátrányba került székely válogatott pedig az utolsó félórában könnyű préda lett ellenfelének, így az összecsapást az örmények 5–0-ra nyerték. Kedden délután kiegyensúlyozott meccset játszott a székely válogatott Dél-Oszétia ellen. Az 52. percben Vékás Barna megszerezte a székelyek első gólját az idei Eb-n, ám húsz perccel később egyenlítettek az oszétok. A 83. percben Kovács Botond újra vezetéshez juttatta a székelyföldi válogatottat, ám két perccel később egyenlített Dél-Oszétia. Székelyföld csapatának gerincét kézdiszéki és udvarhelyszéki játékosok alkotják, a keretben tizenegy olyan focis van, aki először szerepel a székely válogatottban. Székelyföld kerete: kapusok: Mihók Levente (Barcarozsnyói Olimpic Cetate), Farkas Róbert Attila (KSE Kézdivásárhely); hátvédek: Ghinea Hunor (KSE), Lá­zár Norbert (VSC Barót), Rózsa Árpád (csapat nélkül), Benkő-Bíró Norbert (Salgótar­jáni BTC); középpályások: Hadnagy István, Vékás Barna (FK Székelyudvarhely), Albu Norbert, Gazda József, Gáll Attila, Gajdó Gothárd (KSE), Dézsi Csaba (Székelykeresztúri Egyesülés), Péter Mózes, Tankó Előd (Székelyudvarhelyi FC), Kovács Botond (Szolnoki MÁV); csatárok: Kovács Ákos (Egyesülés), Lázár Attila (Barót), Bálint Rajmond (SZFC), János Norbert (Kolozsvári U). Eredmények A csoport: Abházia – Epirusz 3–1, Hegyi-Karabah Köztársaság – Lappföld 3–2, Lappföld – Abházia 0–1, Epirusz – Hegyi-Karabah Köztár­saság 4–1, Epirusz – Lappföld 4–0, Hegyi-Karabah Köztársaság – Ab­házia 1–1. Az állás: 1. Abházia 7 p., 2. Epirusz 6 p., 3. Hegyi-Karabah Köztársaság 4 p., 4. Lappföld 0 p. B csoport: Padánia – Székelyföld 4–0, Nyugat-Örményország – Dél-Oszétia 1–2, Nyugat-Örményország – Székelyföld 5–0, Dél-Oszétia – Padánia 2–1, Padánia – Nyugat-Örményország 1–1. Dél-Oszétia – Székelyföld 2–2 /Vékás (52.), Kovács B. (82.)/. A csoport végeredménye: 1. Dél-Oszétia 7 p., 2. Nyugat-Örményország 4 p., 3. Padánia 4 p., 4. Székelyföld 1 p. Ma az elődöntőkre kerül sor. A felsőházban az Abházia – Nyugat-Örményország és Dél-Oszétia – Epirusz találkozókat rendezik, míg az alsóházban a Hegyi-Karabah Köztársaság – Székelyföld és Padánia – Lappföld meccseket játsszák. Szombaton az alsóház elődöntőinek vesztesei a 7–8. helyért, az elődöntők győztesei pedig az 5–6. helyért játszanak, ugyanakkor a felsőház elődöntőinek vesztesei a kisdöntőben lépnek pályára. A felsőház elődöntőinek győztesei vasárnap játsszák a döntőt. HN-összeállítás