Az olaszok jutottak elsőként a nyolcaddöntőbe: Egy meccs, két kivédett büntető

Remek meccset játszottak tegnap Bukarestben az ukránok és az északmacedónok: három gól, két kimaradt büntető és számos helyzet, no meg sok Dimitrievski-bravúr. Szerda este az olaszok elsőként jutottak a nyolcaddöntőbe úgy, hogy két meccs alatt gólt sem kaptak. Tizenegy mérkőzést játszanak lapunk következő megjelenéséig. Esélyesekhez méltóan jutottak a legjobb nyolc közé az olaszok szerdán este, arra viszont kevesen számítottak, hogy a Squadra Azzurra gólt sem kap az idei labdarúgó-Európa-bajnokság első két meccsén. Tegnap Bukarestben játszották a nap első mérkőzését, a három gól mellett két tizenegyes is kimaradt. Az első továbbjutó Az olasz válogatottnak két meccs és hat gól elég volt ahhoz, hogy bebiztosítsa helyét a nyolcaddöntőben. Az olaszok gyorsan döntésre akarták vinni a meccset Svájc ellen, a 20. percben Chiellini be is vette a svájci kaput, de kezezés miatt a videóbíró javaslatára nem adták meg a találatot. Hat perccel később Locatelli már érvényes gólt lőtt, majd az 52. percben meg is duplázta az olasz előnyt. Svájcnak igazából esélye sem volt ledolgozni hátrányát, hiszen a meccset végig az olaszok irányították, a harmadik gólt a 89. percben Immobile szerezte, így két meccs után százszázalékos teljesítménnyel, kapott gól nélkül jutottak elsőként a Mancini-legények a kieséses szakaszba. Izgalmas meccs Bukarestben Öt perc alatt kétgólos előnyre tettek szert az ukránok tegnap Bukarestben Észak-Macedónia ellen, és mint kiderült, az egyoldalú első félidei teljesítmény vékonyan, de elég volt a győzelemhez. Az északmacedónok közül Dimitrievski volt a legaktívabb az első félidőben, noha a hálóőrt két alkalommal le tudták győzni. Az első tíz percben az ukránok három, a következő tízben pedig újabb három ziccert hagytak ki, igaz, Dimitrievski rengeteg bravúrjának is köszönhetik az északmacedónok, hogy közel fél órát kapott gól nélkül játszhattak. A 29. percben egy szögletet követően Jarmolenko egy méterre a gólvonaltól talált be az északmacedón kapuba, öt perccel később Jaremcsuk egy remek kiugrást követően növelte kettőre az ukrán előnyt. A szünetet követően mindkét oldalon volt egy helyzet, az 56. percben Trajkovski lövése után Buscsan és a keresztléc megmentette Ukrajnát a góltól, de a kipattanó labdáért vívott harcban Pandevet Karavajev felrúgta, a játékvezető pedig jogosan ítélt büntetőlövést az északmacedónok javára. A tizenegyest Alioski a kapu jobb oldala felé lőtte, Buscsan védett, a kipattanót viszont már belőtte az északmacedón. A hajrára is maradt izgalom, a 82. percben Malinovszkij szabadrúgását követően csak a videóbíró látta meg Avramovski kezezését, a megítélt büntetőt Dimitrievski viszont kivédte. Érdekesség, hogy az idei Eb-n az öt megítélt büntetőből hármat a kapusok fogtak, egyet a kapu fölé lőttek és csak egy lett gól. A hajrában mindkét félnek voltak még helyzeteik, de ezek közül már egy sem ért célba Hátrányból nyertek Mindössze 99 másodperc kellett a dánoknak tegnap kora este ahhoz, hogy megszerezzék a belgák elleni vezetést: Höjbjerg szerzett labdát majd Yussuf Poulsenhez passzolt, aki tizennégy méterről nem hibázott. Poulsen gólja az idei Eb leggyorsabban szerzett találata, míg a kontinenstornák történetében a második – a leggyorsabban a meccskezdés után ez 2004-ben az orosz Dimitri Kiricsenkónak sikerült (67 másodperc). Fél óra kellett ahhoz, hogy a belgák is iramot váltva erőteljesebben elkezdjenek támadni, ám igazából a második félidőben vették át a meccs irányítását, és az 55. percben de Bruyne passzából Hazard egyenlített. A 71. percben egy támadás során addig passzolgattak a belga játékosok, amíg de Bruyne-höz került a labda, aki 17 méterről lőtte a játékszert Schmeichel kapujába. A hajrában ugyan összekapták magukat a dánok, a 88. percben a kapufa megmentette a belgákat, akik végül 2–1-re nyerték meg a meccset és előnyös helyzetből várhatják a csoportkör utolsó fordulóját. Eredmények, állás, műsor A csoport: Törökország – Wales 0–2 (0–1) /Ramsey (42.), Roberts (95.)/; Olaszország – Svájc 3–0 (1–0) /Locatelli (26., 52.), Immobile (89.)/. 1. Olaszország 2 2 0 0 6–0 6 2. Wales 2 1 1 0 3–1 4 3. Svájc 2 0 1 1 1–4 1 4. Törökország 2 0 0 2 0–5 0 B csoport: Dánia – Belgium 1–2 (1–0) /Poulsen (2.), illetve T. Hazard (55.), de Bruyne (71)/. C csoport: Ukrajna – Észak-Macedónia 2–1 (2–0) /Jarmolenko (29), Jaremcsuk (34), illetve Alioski (57.)/. A Hollandia – Ausztria találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor D csoport: Horvátország – Csehország (19), Anglia – Skócia (21). E csoport: Svédország – Szlovákia (16). Holnapi műsor F csoport: Magyarország – Franciaország (16), Portugália – Németország (19). E csoport: Spanyolország – Lengyelország (22). Vasárnapi műsor A csoport: Svájc – Törökország (19), Olaszország – Wales (19). Hétfői műsor C csoport: Észak-Macedónia – Hollandia (19), Ukrajna – Ausztria (19). B csoport: Oroszország – Dánia (22), Finnország – Belgium (22).