A Szent Anna-tó felé gyorsultak

Az országos hegyibajnokság másodosztályának harmadik, a regionális hegyi bajnokság első fordulóját tartották meg vasárnap a Szent Anna-tó felé vezető 113/A megyei úton. Az országos bajnokságban tizenegy, a regionális pontvadászatban tíz pilóta versenyzett. [caption id="attachment_50131" align="aligncenter" width="960"] Bedő Barna látványos autózással lett második a regionális hegyibajnokságban[/caption] A Szent Anna-tó felé vezető 113/A megyei út egy szakaszán tartottak vasárnap autós hegyigyorsulási versenyt. A három futamból álló viadal az országos hegyibajnokság másodosztályának harmadik, a regionális hegyibajnokság első fordulója volt, a versenyt a sepsiszentgyörgyi Auto Cromo SK és a csíkszeredai Auto Club Pro Motor HR a Román Autósport égisze alatt szervezte. Az országos bajnokságban tizenegy, a regionális pontvadászatban tíz pilóta indult. Az országos értékelésben összetettben a brassói Turcanu Paul (Renault Clio Sport) győzött a fővárosi Hancu Nicolae Remus (Dacia Nova) és a nagybányai Orha Claudiu előtt. Az 1-es géposztályban szebeni pilóták zártak a dobogón, Rusu Bogdan-Ioan (Renault Clio), Badea Gheorghe (Citroën C2 GT) és Gaina Teodor-Gabriel (Opel Corsa B) volt a sorrend. A 2-es géposztályt Turcanu nyerte a temesvári Martincsek Zoltán (Peugeot 205 GTI) és a horezui Balteanu Marius (Ford Escort) előtt, míg a 3-as géposztályban Hancu nyert Orha és az imecsfalvi Szőcs Loránd (VW Golf 2) előtt. A regionális pontvadászatban összetettben az első két helyet sepsiszentgyörgyiek foglalták el, Pescaru Vlad (Renault Clio) nyert Bedő Barna (BMW) és a brassói Teodor Vlad (BMW) előtt. Az ifjúságiak korosztályában a kolozsvári Hanea Mihnea (Ford Fiesta) nyert a marosvásárhelyi Paskó Péter László (VW Polo) előtt, a GT kategóriában Bedő Barna győzött Teodor Vlad és a brassói Lomanariu Tudor (BMW) előtt. HN-összeállítás