Hirdetés

Színes programokkal várták a középiskolásokat

Lelkes szervezőcsapat fo­gad­ta idén is áprilisban pén­te­ken­ként a Sapientia – EMTE Csík­sze­redai Kara által szervezett nyílt napokra érkező középiskolásokat. A közel hétszáz résztvevő tetszés szerint választhatott a gazdasági, mérnöki, humán- és társadalomtudományokat bemutató foglalkozások közül.

Kósa Noémi
Becsült olvasási idő: 5 perc
Színes programokkal várták a középiskolásokat
Várják a középiskolásokat. Készenlétben Fotó: Sapientia – EMTE/Fb

A Sapientiás Nyílt Napok rendezvénysorozat, amely mára már hagyománnyá vált, idén mind a négy oktatási helyszínen április 5–26. között zajlott. A középiskolások választhattak, melyik pénteken és melyik kampuszra – Csíkszeredába, Kolozsvárra, Marosvásárhelyre vagy Sepsiszentgyörgyre – látogatnak. A nyílt napok célja, hogy a távolibbnál távolibb középiskolából érkező, többnyire 11. és 12. osztályos tanulók megismerkedhessenek az egyetemi élettel, illetve belekóstolhassanak abba. Ilyenkor az egyetemre látogatók megtekinthetik az infrastruktúrát, információt kapnak a képzési kínálatról, a bentlakási lehetőségekről, valamint szakspecifikus foglalkozáson vesznek részt. Az elmúlt hónapban a Csíkszeredai Karon közel hétszáz középiskolás fordult meg. A résztvevők többnyire Csíkszereda, Székelyudvarhely, Gyergyószentmiklós, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely neves gimnáziumaiból, illetve szakközépiskoláiból érkeztek, de jöttek Kovásznáról és Gyergyóalfaluból is. Általában csoportokkal, egész osztályokkal vesznek részt a foglalkozásokon, egyfajta osztálykirándulásként iktatják be programjukba az egyetemlátogatást. Most viszont akadtak olyanok is, akik egyénileg jelentkeztek, így Nagyváradról és Pécsről is voltak diákok, tudtuk meg a szervezőktől. Annak függvényében, hogy melyik osztályt melyik adott szak érdekelte, választhatott a különböző foglalkozások közül. Ilyen volt a Labscape, illetve a Kémiától a kóstolásig, amely a mérnöki szakok iránt érdeklődőket szólította meg, vagy a logisztikai játékok a gazdaságtudományok kedvelőinek. A bölcsész szakok felé hajlók a 3 év 30 percben elnevezésű szabadulószobát próbálhatták ki, míg a Sapifest – Szervezzük a fesztivált! foglalkozás a társadalomtudományok iránt érdeklődőket csalogatta. Kádár Hanna és Benke Kriszta elsőéves világ- és összehasonlító irodalom – angol nyelv és irodalom szakos hallgatók tavaly még kíváncsi középiskolásként látogattak a Csíkszeredai Kar által szervezett nyílt napokra, idén azonban már magabiztosan segítettek a programpontok lebonyolításában.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Egy évvel ezelőtt még én voltam az a lelkes középiskolás, aki lehetőséget kapott arra, hogy betekinthessen az egyetemi életbe. Idén már én is a szervezők között sorakozhattam, én is megmutathattam a diákoknak, mi a jó az egyetemünkben. Néhány hallgatóval együtt, négy hétvégén keresztül azon voltunk, hogy a hozzánk érkezőknek megmutassuk az egyetemünk szívét-lelkét. Számunkra is pozitív élmény volt, hogy a diákok mennyire érdeklődtek a szakjaink és tantárgyaink iránt, valamint volt olyan diák is, akit az egyetemünkön eltöltött pár óra győzött meg arról, hogy megéri a Sapientiát választani

– osztotta meg tapasztalatait Kádár Hanna.
Szaktársa, Benke Kriszta is hasonló élményekről számolt be.

– Szerencsésnek érzem magam, hogy részt vehettem az idei nyílt napokon, kipróbálhattam a Hallgatói Önkormányzat bemutatását, segíthettem a résztvevők regisztrációjában és a bölcsész szakosok szabadulószobájában. A hozzánk érkező diákok nagyon lelkesek voltak, szívesen hallgatták az előadásokat, többé-kevésbé nyitottak voltak a beszélgetésekre és ügyesen megoldották a szabadulószoba feladatait. Hatalmas élmény volt szervezőnek lenni, ugyanis ezeken a napokon meg tudtuk mutatni a jövő generációjának azt, hogy milyen érzés egy napra sapientiásnak lenni

– mondta Kriszta. 
Mindkét hallgató egyetértett abban, megérte fáradozni, és április minden péntekét feláldozni, hiszen minden egyes megválaszolt kérdéssel egy középiskolás jövőjét formálhatták.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!