Hirdetés

Eredményes csapatmunka, avagy kedvcsináló

Sikerrel járt az idei tanévben is a Sapientia – EMTE népszerűsítő körútja. Nagyköveteink közel száz erdélyi középiskolába látogattak el november 6–10. között. Hodor Róbert, Kis Márk Attila és Kádár Hanna a Csíkszeredai Kart képviselték. A körút végén tapasztalataikról, élményeikről beszélgettünk.

Demény Barbara
Becsült olvasási idő: 8 perc
Eredményes csapatmunka, avagy kedvcsináló
Kis Márk Attila, Hodor Róbert, Kádár Hanna

– Robi és Attila, ti a tavaly is részt vettetek a népszerűsítő körúton. Melyek a körút fontosabb mozzanatai?

Hodor Róbert: Igen, így igaz, tavaly volt az első népszerűsítő körutam. A folyamat nem változott. Először is, a körutat megelőző héten összerázót tartunk. Itt sokat tanulunk, megfelelően felkészülünk, hogy jól működjön a csapatmunka. A tábor után kezdődik a tényleges népszerűsítés, mely idén november 6–10. között zajlott. Ezúttal tíz csapat látogatott el Erdély közel száz középiskolájába. Részletes ismertetővel indultunk a diákokhoz, hogy élethű betekintést nyújthassunk az egyetemi életbe. 
Kis Márk Attila: Amint Robi is mondta, célunk, hogy a középiskolásoknak bemutassuk az egyetemet. Másrészt ösztönözzük őket, hogy merjenek továbbtanulni, és ne féljenek változtatni. Pozitívum, hogy sok emberrel megismerkedtem a körút során, ugyanakkor én is új dolgokat tudtam meg egyetemünkről. Szerintem a bemutató nemcsak a középsulisoknak hasznos, hanem nekünk, egyetemistáknak is.

– A csapatmunka mely előnyeit, illetve hátrányait emelnéd ki? 
H. R.:
Amit leginkább kiemelnék, hogy a csapatmunkának köszönhetően nagyszerű „csapatjátékos” lettem. 
K. M. A.: A körút kulcsfontosságú része a csapatmunka, hiszen nemcsak egyedül mutatod be az egyetemet, hanem két másik társaddal, akik más karokat képviselnek. A körút előtti táborban kiválasztják a számodra megfelelő csapattársakat, és megmutatják, hogyan is kell hatékonyan együttműködni. Előnyként kiemelném, sokkal könnyebb úgy bemutatni, hogy olyan személy van melletted, akit ismersz, bármilyen gond esetén segít, számíthatsz rá. Hátránya nem igazán van, hiszen a trénerek azon vannak, hogy megtalálják a számunkra megfelelő csapattársakat.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Mi motivált, hogy idén is részt vegyél? 

H. R.: Számomra a motiváció elsősorban önmagam fejlesztése volt, és úgy érzem, az előadásmódom javult is. Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy a diákok megfelelő tájékoztatást kapjanak egyetemünkről. Pár éve, amikor én voltam végzős középiskolás, számomra is óriási segítség volt, hogy eljöttek az akkori hallgatók és bemutatót tartottak. Az én célom is ez volt, tudásom átadása a most végzős korosztálynak, hogy elérhessék önmaguk legjobb verzióját. 
K. M. A.: Fő motivációm, hogy szeretek részt venni az egyetem által szervezett programokon. A középsulisoknak is szuper lehetőség, hiszen útmutatót kapnak a nálunk található szakokhoz, betekintést nyernek az egyetemi életbe. A tavalyi körúton is pozitív élményeim voltak, megismerkedtem olyan diákokkal, akikkel most az egyetemen is meglehetősen jó baráti kapcsolatot ápolunk. Ez késztetett az idei részvételre is. 

– Milyen akadályokat kellett áthidalnod az idei körút során? 

Kádár Hanna: Számomra nem akadt különösebb akadály. Néha becsúszott pár technikai malőr, de mindig megoldódott, nem kellett aggódnunk. A csíkszeredai csapatból sokan mesélték, hogy akadt pár iskola, ahol nem volt kivetítő, a hang akadozott, vagy egyáltalán nem volt prezentálási lehetőség. Azonban a jó felkészültség és a magabiztosság mindenki számára megadta a lendületet ahhoz, hogy a meglévő lehetőségekből gazdálkodjon. 
H. R.: Az idei körút, úgy gondolom, nagyon gördülékenyen ment, hála a PR-részlegnek. Nekik köszönhetően nem tapasztaltunk nehézséget. Negatívumnak azt mondanám, hogy egy alkalommal nem volt elég időnk a bemutatóra, mivel csak 20 percet kaptunk.
K. M. A.: Számomra nem volt akadály a körúton. A diákok és az iskolák is roppant jól fogadtak, rendkívül jól működött a csapatmunka is, illetve több pozitív visszajelzést kaptunk. 

– Az idei körút melyik mozzanatát emelnéd ki? Milyenek a középiskolások visszajelzései?

K. H.: Számomra az idei körút volt az első, de nagyon jó emlék marad. Először féltem, mit fognak gondolni rólam, hogy elsőévesként szeretném bemutatni az egyetemet, ahova most érkeztem én is, azonban kellemes „csalódás” ért. Nem számított, hogy elsőéves vagyok, egyformán viszonyultak mindannyiunkhoz. Főként az iskolák és a diákok hozzáállását emelném ki. Számomra csodálatos érzés volt, hogy minden iskola és igazgató egyaránt tárt karokkal várt, és kedvesen fogadott minket. A diákok meglepően nyitottak voltak az előadásra, mindig figyeltek és érdeklődtek, rengeteg kérdést tettek fel nekünk, ez kimondottan jó visszajelzés volt. Az idei körút után biztos, hogy ennek a csapatnak jövőre is tagja szeretnék lenni.  
H. R.: Nagyon nehéz kiemelni egyetlen mozzanatot, mivel minden pillanat óriási élmény volt. Leginkább az esti gyűlések, rövid beszámolók motiváltak. Itt átbeszéltük a napot, ki mit tapasztalt, akadtak-e nehézségek. Majd megnéztük a középiskolások véleményét, visszajelzéseit, ezekből olvastunk párat. Az előadásokon is látszott, nagyon érdeklődtek, élvezték. Számunkra is meglepően sok pozitív visszajelzés érkezett, rengeteg diáknak tudtunk segíteni, például a jövője megtervezésében. 
K. M. A.: Főként a csapatépítő táborunkat emelném ki, ahol feltöltődtem és új emberekkel ismerkedhettem meg. A középiskolások visszajelzései alapján kiderült, többen nem akartak egyetemre jönni, azonban sikerült megváltoztassuk a véleményüket, így most már szeretnének „belekóstolni” az egyetemi életbe. 





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!