Parajdi sóbánya: a helyiek segítenének, de a hatóságok nem kérnek ebből
A parajdi sóbánya kritikus helyzetének megoldása érdekében a község lakossága a segítségét ajánlotta fel. Cserébe állandó és pontos tájékoztatást kérnek.

Továbbra is nagy erőkkel dolgoznak a parajdi sóbányába betörő víz megállításán. Nyágrus László polgármester legutóbbi tájékoztatása szerint a bányászoknak és a vízügyi igazgatóság munkásainak sikerült megépíteni az egyik elterelő medret, ami már használatban van, ezáltal sikerült a vízbefolyást szinte teljes mértékben megállítani. Dolgoznak egy második vízterelő meder kiépítésén is, ahol már elkezdték a vízhatlan geomembrán leterítését.
A parajdiak féltik a térség egyik fő megélhetési forrását jelentő bányát, és szeretnék kivenni a részüket a munkálatokból, ám elmondásuk szerint a vízügy és a bányatársaság nem kér a segítségükből. (A vízbetörés okán helyi vészhelyzetet hirdettek a hatóságok, ennek értelmében a civil lakosság nem mehet a műveleti területre – szerk. megj.)
A közösség a polgármester irányításával gyűlést hívott össze szerdán, ahol elmondták aggodalmaikat. Például, hogy a következő napokban várható esőzések miatt nem bíznak abban, hogy a helyszínen dolgozó szakemberek meg tudják oldani a problémát, mielőtt újabb vízmennyiség zúdulna be a bányába.
Kifogásolják a kommunikáció és a tájékoztatás hiányát, nehezményezik, hogy nincs olyan személy a bányatársaság élén, aki koordinálná a munkálatokat és tájékoztatást nyújtana a lakosságnak.
A gyűlésen elhangzott, több helyi lakos és vállalkozó is felajánlotta szakmai, bevethető eszközökre, munkagépekre is kiterjedő segítségét, ám elmondásuk szerint a vízügy és a bányatársaság visszautasította őket. Az alsósófalvi Maern Egyesület ugyan meleg ételt biztosíthat a bányászoknak, de a Vöröskereszt egészségügyi szakemberei például már nem kaptak engedélyt, hogy a helyszínen tartózkodjanak, pedig a munkálatok veszélyes terepen zajlanak.
Nyágrus László polgármester és néhány helybéli a gyűlés után ismét a helyszínre ment, ahol még egyszer, nyomatékosan felkínálták segítségüket. A megbeszélésen az is felmerült, hogy ha nem változik a helyzet, a parajdiak a bányát működtető Salrom Országos Sóipari Társasághoz fordulnak.