Több hallgató és gyarapodó kapcsolatháló
Az egyetem értéke az eredményességben mutatkozik meg – hangzott el a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Földrajz Kara gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozatának tegnap délelőtti tanévnyitó ünnepségén. A hallgatók, valamint a tanári kar mellett a helyi és megyei önkormányzat képviselői is jelen voltak az eseményen, akik hangsúlyozták: a különböző fejlesztéseket illetően számítanak a fiatalok kreativitására.
[caption id="attachment_36994" align="aligncenter" width="2048"] Tanévnyitó. Gyarapodó kapcsolatok, számos lehetőséggel Fotó: Kertész László[/caption]
Tizenkilencedik évfolyamát indítja idén a Babeș–Bolyai Tudományegyetem gyergyószentmiklósi tagozata – dr. Dombay István igazgató megjegyezte: nagy esemény lesz a fennállás huszadik évfordulójának megünneplése, mondván már most kezdtek készülni a jövő évi rendezvényre.
Jelenleg 126 hallgatója van a felsőoktatási intézménynek, az igazgató elmondása szerint az utóbbi évek legjobb beiratkozási arányát érték el, hisz a meghirdetett ingyenes helyek már a nyár folyamán beteltek. Dombay hozzátette, szakmai szempontból nincs változás, majd az egyre inkább gyarapodó kapcsolatokat, és ezek fontosságát emelte ki: hét hallgató Magyarországon végzett szakmai gyakorlatot, de Gyilkostón és a Szent Anna-tói nemzeti parknál is gyakorlatoztak az egyetemen tanuló fiatalok.
– A gyakorlat kötelező, keresik őket, de tőlük függ, hogy mennyit akarnak dolgozni – mutatott rá Dombay.
Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Barti Tihamér az egyetem létének fontosságára és a hallgatók kreativitásának szükségszerűségére hívta fel a figyelmet, kiemelve: utóbbira Gyilkostó fejlesztési projektjénél különösen szükség lesz.
Gyergyószentmiklós polgármestere, Nagy Zoltán is számít a fiatalok partnerségére, hisz mint mondta, a Csiky-kert szakmai műhelyeként tekintenek az egyetemre.
– A hallgatók hivatást éreznek arra, hogy felfedezzék, majd be is mutassák a régió szépségeit, ugyanakkor fenntartható módon meg is őrizzék azt a közösségünknek – fejtette ki a polgármester.
A beszédek sorát folytatva, dr. Dézsi Zoltán tanár kiemelte, már több mint ezer hallgató végzett az egyetemen, ahol elsősorban nem egy papírt, hanem tudást kell szerezni, dr. Mara Vasile egyetemi adjunktus pedig a Babeș–Bolyai Tudományegyetem rövid történetét ismertette.
A gyergyószentmiklósi tagozat hallgatói egyébként már megújult környezetben tanulhatnak: a nyár folyamán – mintegy 35 000 lej értékben – felújítási munkálatokat végeztek az épületben, dr. Dombay István igazgató elmondása szerint pedig lehetőségeik szerint jövőre a külső részt is rendbe tennék.
Kertész László