Késve, de elindult
Több mint 700 gyermek részesül a kormány Meleg ebéd programjában Gyergyóremetén. A nagyközségben ettől a héttől indult el a program, amelynek keretében kétfogásos, a helyi közösségi konyhákban készült ebédet fogyaszthatnak el az óvodások és iskolások.
Jelentős csúszással indult a kísérleti program: a remetei Fráter György Általános Iskola esetében az is késleltette a folyamatot, hogy hibásan jelent meg az intézmény neve a listán, ezt előbb orvosolni kellett. Román Sándor igazgató elmondása szerint felkészülési időszak előzte meg a program indulását, az egyforma evőeszközök beszerzésétől az osztályok beosztásáig és a közösségi házba való kíséréséig sok minden kellett ahhoz, hogy zökkenőmentes legyen a megvalósítás.
– Szülői értekezleteket is tartottunk a témában, tájékoztató jelleggel; a három hétre előre betervezett menü kalóriatáblázatát orvos hagyja jóvá. Igyekszünk minden előírásnak megfelelni
– fogalmazott érdeklődésünkre Román Sándor, a Fráter György Általános Iskola igazgatója.
Hozzátette: az óvodák mindegyike rendelkezik konyhával és étkezővel, így a 250 óvodáskorú gyermek helyben fogyaszthatja el az ebédet, az iskolások – előkészítőtől nyolcadik osztályig – a közösségi házak ebédlőjébe mennek, beosztás szerint.
Amint arról korábban beszámoltunk, a megfelelő infrastruktúra megléte, valamint a szülők részéről érkező igényre válaszolva a gyergyóremetei önkormányzat több évig működtetett közétkeztetési programot, amelynek legfontosabb célja az volt, hogy a szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek számára biztosítsanak meleg ételt.
Hargita megyében nyolc tanintézet – a gyergyószentmiklósi Vaskertes és Kós Károly általános iskolák, a székelyudvarhelyi Tompa László Általános Iskola és a Marin Preda Gimnázium, a nagygalambfalvi Kányádi Sándor Általános Iskola, a maroshévízi Miron Cristea Általános Iskola, a tölgyesi általános iskola és a gyergyóremetei Fráter György Általános Iskola – kapcsolódott be a kormány Meleg ebéd programjába.