Hirdetés

Idén háromszor többet költenek

2024-es évi költségvetésé­nek közel háromszorosá­val gazdálkodhat idén Gyer­gyóalfalu önkormányzata: a jelentős különbség a víz- és szennyvízhálózat korszerűsítésére és bővítésére megnyert pályázati összegből adódik.

Boncina-Székely Szidónia
Idén háromszor többet költenek
Víz-és szennyvízhálózat épül Gyergyóalfaluban. Az ipari és turisztikai egységeket is kiszolgálják Fotó: Gyer­gyóalfalu önkormányzata

Közel fél évet igénybe vevő közbeszerzési procedúra után de­cem­berben kötött szerződést az önkormányzat a gyer­gyóalfalvi víz- és szennyvízhálózat korszerűsítését, bővítését célzó pályázat kivitelezésére. A projekt keretében megújul a község ivóvíz- és szennyvízhálózata, ugyanakkor olyan kiegészítő vezetékeket iktatnak be, amelyek tűzvédelmi szempontokból szükségesek az ipari zóna megtáplálásához. Emellett befejezik a közművesítést Alfalu két kisebb utcájában, és Borzont végétől a Bucsin-tető irányába pedig mintegy 23,5 kilométeren épül meg a víz- és szennyvízhálózat.

– A munkálatok már elkezdődtek, több helyszínen dolgozik a kivitelező: a település területén a csatornahálózat felújítási munkálatait végzik, amelyek magukba fogalják annak átmosását és kamerázását. A Szárhegy felé vezető megyei út mentén cserélik a vízvezetéket, illetve kiépítik a szennyvízhálózatot, ugyanígy elkezdődött a külső borzonti, turisztikai részen a szennyvízhálózat építése

– mondta érdeklődésünkre Gáll Szabolcs polgármester.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Kiemelte: az idei költségvetésből egy 25 kilowatt teljesítményű napelempark is épül egy Alfalu és Borzont közötti területen; a létesítmény által a két település közvilágításának költségeit szeretnék csökkenteni.
Az idei beruházási tervek között szerepel a ravatalozó épületének felújítása, amely több mint 900 ezer lejes költséget jelent, valamint a Petőfi Sándor Művelődési Központ tűzvédelmi előírásoknak megfelelő korszerűsítése, 600 ezer lej értékben. 
A településvezető elmondta: ebben az évben várhatóan aláírják a finanszírozási szerződést az Anghel Saligny program keretében pályázott gázhálózat-építésre, ezt azonban meg kell előznie a rácsatlakozásra, valamint a hálózat működtetésére aláírt szerződéseknek. Mivel a beruházás teljes értékének csak töredékét biztosítja a fejlesztési minisztérium, további finanszírozás-kiegészítésre számítanak, hogy a település egészén kiépülhessen a hálózat – tudtuk meg. 

– A település költségvetése több mint 57 millió lej, ami a tavalyinak, ha összértékben vesszük, közel a háromszorosa a nagy értékű pályázat miatt, de ha ezt leszámítjuk, akkor kicsivel jobb a tavalyinál, megközelítőleg 1,5 millió lejjel nagyobb. A pályázatok önrészének biztosításához egyelőre nem tervezünk hitelfelvételt, bízunk benne, hogy ebben az évben nem lesz szükség rá

– fogalmazott Gáll Szabolcs. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!