Gyergyószéki klaszter alakulhat
Komoly szakmai stratégiára és erősebb kapcsolathálóra van szükség – jelentette ki Bajkó Tibor, az Arbor Vállalkozók Szövetségének új vezetője, aki Molnár Judith korábbi elnököt váltja tisztségben a faipari cégek szövetségének élén. A gyergyószentmiklósi szervezet vezetői kifejtették: az Arbor nem gyengült a tavalyhoz képest, csupán egy ideig stagnált a tevékenysége, ezért látták szükségszerűnek a változtatást. Komoly tervekkel vágnak neki az elkövetkező időszaknak: a tegnapi sajtótájékoztatón többek között szó esett egy gyergyószéki vállalkozásokat magába foglaló klaszter létrehozásáról is, amely szerintük már idén megvalósulhat.
[caption id="attachment_10016" align="aligncenter" width="620"] Új vezetőség, új elképzelések az Arbornál. Aktívabb szerepet töltenének be[/caption]
[dropcap]A[/dropcap] korábban megbízott fiatal csapat nem tudott előrelépést hozni az Arbor Vállalkozók Szövetségének életében, noha munkájuk elismerést érdemel – fogalmazott a szervezet két alelnöke, Csata Levente és Bencze Attila. Mint mondták: szükségszerű volt a változtatás, mivel stagnált a tevékenység, az új elképzelésekkel azonban ez már nem lesz jellemző.
A közel 60 aktív tagot számláló szövetség ügyviteli feladatait ezentúl Madaras Gyöngyvér látja el, az elnöki tisztséget pedig Bajkó Tibor tölti be. Emellett az Arbor székhelye is megváltozik: Gyergyószentmiklóson a Kossuth Lajos utca 208/A szám alá költöznek.
Klaszterben látják a megoldást
Számos terve van az Arbor új vezetőségének a jövőre nézve: elsősorban egy gyergyószéki vállalkozásokat magába foglaló klaszter kialakítása a cél, amely szerintük még az idén megvalósulhat. Kifejtették: nem csupán a faipari cégek, hanem a térség gazdasági tevékenységéhez hozzájáruló összes vállalkozás csatlakozhat.
– Manapság már mindenki szívesebben köt partnerkapcsolatot azokkal a vállalkozásokkal, amelyek tagjai egy hasonló szerveződésnek – világított rá a klaszter megalakításának egyik hasznára Bajkó Tibor, mondván: egy olyan új stratégiát igyekeznek kidolgozni, amely a jelen piaci helyzetben az előrelépést segíti majd.
Egy komoly kapcsolatháló kialakítását is megemlítették a vezetők, rámutatva: a régi partnerkapcsolatok újjáélesztése mellett újakat is keresnek, továbbá a sajtót, a települések önkormányzatait, Hargita Megye Tanácsát és a közbirtokosságokat is igyekeznek jobban bevonni a tevékenységükbe.
Mindenki számít
A régi irányvonalak mentén zajlik majd a tevékenység: a pályázati források lehívása mellett különböző kurzusokon, előadásokon vehetnek részt a tagok, ugyanakkor konkrétan a faipari vállalkozások megerősítésére is hangsúlyt fektetnek.
– A közhiedelemmel ellentétben, az Arbor nem csak a fáról szól. Itt minden vállalkozásnak helye van – hangsúlyozta Bencze Attila alelnök. Céljuk, hogy a lehető legkevesebb fából állítsanak elő értéket, és megjegyezték, hogy nagy a nyersanyag elszállítási aránya, ezért azonban nem az Arbor a felelős.
– Szívesen fogadunk tanácsokat, az építő jellegű kritikának is bátran állunk elébe – közölték.
Kertész László