Kiállításmegnyitó: Sár és arany
Sár és arany címmel nyitják meg Főcze Alpár festészeti kiállítását csütörtökön 18 órától Csíkszeredában, a Hargita Megyei Kulturális Központban. A művészeti projekt elsősorban a Gyimes-völgyi paraszti világot és népi kultúrát mutatja be, másodsorban azonban egy összeurópai szinten ismerteti a falusi ember életformájával járó nehézségeket és kihívásokat, a falusi élet eltűnését mint társadalmi problémát. Az alkotó úgy gondolja, hogy a probléma tematizálása, közbeszédbe való emelése révén esély nyílik a megoldási lehetőségek és kísérletek keresésére. A július 15-ig megtekinthető tárlatot Dimény-Varga Fanni művészettörténész nyitja meg, a belépés ingyenes.



