A Google címkék képessége arra, hogy információkat tároljanak és visszanyerjenek a személyre szabott hirdetések szolgálata céljából.
A Google címkék képessége arra, hogy felhasználó-specifikus adatokat használjanak a reklámozás céljából történő célzásra és személyre szabásra.
A Google címkék képessége arra, hogy a felhasználó érdekei és viselkedése alapján személyre szabják a hirdetéseket.
A Google címkék képessége arra, hogy adatokat tároljanak és felhasználjanak analitikai célokra, például a felhasználói interakciók és a webhely teljesítményének követésére.
Online sajtótájékoztató keretében számolt be Korodi Attila parlamenti képviselő, az RMDSZ csíkszeredai szervezetének elnöke a városi szervezet, a Csík Területi Ifjúsági Tanácsa (CSTIT) és a Caritas által létrehozott önkéntes-programról, amely a külföldről hazatérő és karanténban lévő személyeken hivatott segíteni.
Online sajtótájékoztató. Segítségnyújtás a cél Fotó: László F. Csaba
Digitális térben zajló sajtókonferenciát hívott össze Korodi Attila, valamint Péter György, a Caritas szociomedikális ágazatának vezetője és Kovács Szécsi Attila, a CSTIT elnöke.
– Olyan családoknak szeretnénk segíteni, akik a járvány, a karantén miatt nem tudnak bevásárolni. A bejelentkezés és rendelés mobil applikáció teszi lehetővé, amelyet a HAMM biztosít – mondta Korodi Attila.
Az online platformon külön modult alakítanak ki, ahol az élelmiszereket tízes listákba csoportosítják, és ezek közül válogathatnak a vásárlók. Mint megtudtuk, az igényeket hetente kétszer fogadják, a megrendelt csomagokat pedig kedden és pénteken szállítják ki.
– Önkéntes fiatalok személyes rendelés alapján házhoz szállítják az igényelt javakat. Valószínű, hogy nagy lesz rá az igény, ezért közel 20 személy dolgozik a megvalósításán – hangsúlyozta Korodi Attila.
Hozzátette, a legideálisabb a bankkártyával való fizetés lenne, de kivételes esetekben megoldható másképp. Indirekt módon történne a csomagok átadása annak érdekében, hogy mind a vásárlók, mind az önkéntesek biztonságban legyenek.
A program szervezői egyeztettek a csíkszeredai önkormányzattal, valamint a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatósággal is. Az önkéntesek beszervezése adatlap kitöltésével történik majd, ezeket kitöltve hétfőig lehet elküldeni az Önkéntes Szereda csapatának.
– Örülök, hogy ilyen kezdeményezések valósulhatnak meg Csíkszeredában. Szeretnénk bevonni a fiatalokat is a programba, hangsúlyozva azt, hogy az egészségmegőrzést tartjuk szem előtt – tette hozzá Kovács Szécsi Attila.
Péter György biztosította a jelenlévőket az együttműködésről és arról, hogy az internetet nélkülöző személyek telefonon is kérhetnek segítséget.