Modern, szórakoztató, csíki és nőknek szól
Első, Háromszázhatvanöt című regényével mutatkozott be nemrégiben Szász Hargita a csíkszeredai Petőfi Kávéházban szervezett könyvbemutatóján. Az egyébként kommunikációs szaktanácsadóként dolgozó szerző 2015 őszén, mindössze három hét alatt írta meg regényét, amely a marosvásárhelyi Bookman Kiadó gondozásában jelent meg.
[caption id="attachment_46422" align="aligncenter" width="1000"] Kellemes órák olvasás közben. Szórakoztató irodalom Erdélyben Fotó: Márk Boglárka[/caption]
A lebilincselő és magát olvastató történet egy szerelmi háromszöget dolgoz fel: a főszereplő Anna életében két meghatározó férfi van, Zágon és Kristóf, akik közül választania kell, azonban ez a választás messze nem egyszerű – a lány élete egy év, vagyis 365 nap leforgása alatt teljesen megváltozik. A csíki olvasó számára nemcsak az izgalmas történetvezetés miatt lehet érdekes, hanem azért is, mert a szöveget olvasva egy alternatív, nagyon mai, modern Székelyföldre ismerhetünk rá helyenként.
A regény érdekessége, hogy a mai világ modernitása minden téren fontos szerepet kap: okostelefonon tartják a szereplők a kapcsolatot, popzenéből vett dalszövegekkel fejezik ki érzelmeiket, divatosan öltözködnek és étkeznek.
Szász Hargita könyvének bemutatóján azt mondta, nem érzi magát írónak, inkább csak szerzőnek. Hozzátette, a könyv létrejöttében nagy segítségére volt korábbi tanára, Demény Péter író, költő. Ő volt az, aki a kéziratot olvasva bátorította őt, és azt mondta, hogy megjelentetésre érdemes a mű, valamint hogy Erdélyben szükség van az ilyen típusú, elsősorban szórakoztató irodalomra. – Sokat jelent számomra, ha tudom, hogy a könyvem elolvasásával szerzek néhány kellemes órát az olvasóimnak – mondta Szász Hargita.
A Háromszázhatvanöt kiadása inspiráló erővel hatott a szerzőre, mint mondta, már nekifogott a következő történet megírásának.