Kórházfelújítás: szerződést bontottak a kivitelezővel
A tej-kifli programban felmerült problémákkal kapcsolatban hoztak döntést, illetve a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban zajló beruházás kivitelezőjével kötött szerződés felbontásáról is szavaztak tegnap Kászonaltízen, a megyei önkormányzat soros ülésén.
[caption id="attachment_26146" align="aligncenter" width="1000"] Borboly: Rádulynak még van rá lehetősége, hogy induljon...Fotó: Keresztes Zoltán[/caption]
Több helyről is érkezett panasz az utóbbi időben a tej-kifli program révén az iskolákba szállított termékekkel kapcsolatban. A törvény szerint két, a problémát jelző jegyzőkönyv esetén lehet felbontani a szerződést a kivitelező céggel, ha azonban erre sor kerül, a program legalább egy hónapig leáll.
– A megyei tanács támogatja a szerződésbontás lehetőségét a második kihágás esetében, erre az eshetőségre azt vállaltuk, hogy a nehéz helyzetben lévő gyermekeknek az új közbeszerzési időszak alatt valamilyen módon biztosítsuk a juttatást – fejtette ki Borboly Csaba megyeitanács-elnök.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban néhány éve folyamatban lévő korszerűsítés időszerű részleteit Barti Tihamér alelnök ismertette, kitérve arra, hogy a kivitelező céget többször írásban kérték a szerződésben leírtak teljesítésére, de az nem hajlandó teljesíteni kötelezettségeit. A tanácsosok megszavazták a kivitelező céggel kötött szerződés felbontását, azaz újra kiírják a közbeszerzést a munkálatokra.
A napirendi pontok között szerepelt továbbá Oroszhegynek 70 ezer lej támogatás megszavazása községi út javítására, mivel korábban szolidaritásból Oroszhegy lemondott az összegről, hogy egy CNC-vezérlésű gép kezelésére képző osztályt indíthassanak a székelyudvarhelyi Bányai szakközépiskolában.
A kászonaltízi tanácsülésen a megyei önkormányzat RMDSZ-frakciója kiértékelőt tartott a lassan lejáró mandátum alatt végzett munkáról. Elhangzott, hogy a szolidaritás jegyében kell továbbra is dolgozni, és a megyei tanács június 5. után megalakuló új csapatának projektportfóliót készítenek, valamint beszámolót készítenek elő. Borboly Csaba megyeitanács-elnök ismételten azt mondta: azért indul Csíkszereda polgármesteri tisztségéért, mert a városban „kényszerhelyzet állt elő, és a megyeszékhely nem maradhat vezető nélkül”.
– Ráduly Róbert Kálmánnak még mindig megvan rá a lehetősége, hogy meggondolja magát, és mégis induljon. Ebben az esetben visszalépek a polgármester-jelöltségtől, és az eddigi lakossági konzultációm, illetve aláírásgyűjtésem során összegyűlt véleményt, javaslatot, problémajelzést átadom neki azért, hogy a város és a megye fejlődése szempontjából olyan fontos kérdések kapjanak nagyobb hangsúlyt a következő ciklusban, mint a munkahelyteremtés, az oktatás helyzete és a városi fiatalság elvándorlása – jelentette ki Borboly.
HN-információ