Hirdetés

Felnőttkorba lépett az előadás-sorozat

Jó döntést hozott tizennyolc évvel ezelőtt Veress Dávid, amikor útjára indította A honfoglalás előttől az Európai Unió utánig című előadás-sorozatot, amely mára a 300. felvonásán is túl van – jelentette ki Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere szerdán a városházán megtartott sajtóeseményen.

Létai Tibor
Becsült olvasási idő: 2 perc
Felnőttkorba lépett az előadás-sorozat
Korodi Attila és Veress Dávid. A háromszázadik előadást megért sorozatot méltatták Fotó: Veres Nándor

A megyeszékhely első embere fontosnak és szükségesnek nevezte a szinte heti rendszerességgel, a városháza dísztermében megtartott előadásokat, amelyeken olyan témákkal foglalkoztak, amelyek kortárs világunk kérdéseit igyekeztek értelmezni, az elődeink által örökölt értéktár nagyítója alatt.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– A csíki székely magyar emberek útkeresésében támpontot nyújtottak, választ adva azokra a kérdésekre, miért vagyunk a Kárpát-medencében, Székelyföldön, mi az a hagyaték, amelyre támaszkodva értékadó nemzeti közösségként tudjuk megállni a helyünket – fogalmazott az elöljáró.

Veress Dávid elsősorban megköszönte a városháza támogatását, amit az elmúlt tizennyolc év alatt nyújtottak az előadások megvalósulásához. Elhangzott: a sorozatot 2006. november 28-án indították, a Mikó-vár egykori kápolnájában dr. Pál Antal Sándor marosvásárhelyi történész, levéltáros előadásával. Azóta 303 előadást tartott meg számos neves, Kárpát-medencei és azon túli előadó. A teljesség igénye nélkül felsorolta az előadókat: dr. Eva Maria Barki nemzetközi jogász, dr. Papp Lajos szívsebész, Raffay Ernő történész, dr. Darvas-Kozma József pápai káplán, címzetes esperes, plébános, Smaranda Enache emberjogi aktivista, dr. Obrusánszky Borbála történész, néprajzkutató, diplomata, Pesty László filmrendező, producer.

– Az előadás-sorozat küldetése egy új székely-magyar szellemi honfoglalás, hogy megerősödjünk tudatban, tartásban, méltóságban, gazdag múltunkra támaszkodva, megismerve önmagunkat teremtsünk jövőt a szülőföldön, hisz a jogainkat tudatosítani kell, megértve azt, hogy küzdelem nélkül nincs jövő – zárta gondolatait Veress.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!