Díjazták a diákokat
Pénteken zárult a Hargita Megyei Tanfelügyelőség nevelési és fejlesztési, POSDRU-program keretében szervezett három hónapos projektje, amelyet a diákok anyanyelvi képességeinek fejlesztésére szervezett az intézmény. A délutáni foglalkozásokon megyeszerte 15 ezer fiatal vett részt, a tanulók 100 lej anyagi támogatásban is részesültek. A programban kiváló eredményt elért fiatalokat pedig ezenkívül is jutalmazták.
[caption id="attachment_18040" align="aligncenter" width="620"] Görbe Péter főtanfelügyelő a projektzárón. Mélyített anyanyelvi ismeretek Fotó: Balázs Árpád[/caption]
Pénteken, a csíkszeredai Hargita vendégváró előadótermében tartotta a Humánerőforrás-fejlesztési Ágazati Operatív Programból (POSDRU) finanszírozott Nevelés és fejlesztés projektjének záróeseményét a Hargita Megyei Tanfelügyelőség. A program Hargita megyei diákok anyanyelvi kompetenciájának fejlesztését szolgálta, a legjobb eredményeket elért tanulókat pedig több száz lejjel jutalmazták.
– A három hónapos program végén minden iskola meg kellett szervezzen egy anyanyelvi szintfelmérő versenyt, azokat a tanulókat pedig, akik ebben a vetélkedőben kiváló eredményt értek el, díjaztuk – mondta el lapunknak Dáné Szilárd magyar nyelv és irodalom oktatásért felelős tanfelügyelő.
A tanórán kívüli tevékenységeken Hargita megyéből 15 ezer tanuló anyanyelvi készségeit fejlesztették a programban részt vevő pedagógusok, Dáné Szilárd tanfelügyelő szerint a fiatalok pozitívan értékelték a délutáni foglalkozásokat. Különösen tetszett nekik, hogy a tantervtől eltérő feladatokkal ismerkedhettek.
– A III. és VII. osztály közötti korosztálynak szólt ez a program. Az iskolák maguk dönthették el, hogy milyen szempont alapján válogatják ki a célcsoportot. Voltak tanintézmények, ahol a szociálisan hátrányos gyermekek felzárkóztatására használták fel a projekt nyújtotta lehetőséget, máshol a tanulmányi eredmények alapján válogattak – részletezte a szaktanfelügyelő.
Az európai pénzalapokból finanszírozott programba a megyéből 18 általános iskola kapcsolódott be, több mint ötezer fiatal pedig tanácsadáson is részt vett, ahol új tanulási módszerekkel, szokásokkal ismerkedhettek.
– A foglalkozásokon részt vevő fiatalok 100 lej értékű pénzügyi támogatást kaptak, a záró szintfelmérő versenyen kiváló eredményt elért tanulók pedig 200, illetve 400 lej értékű jutalomban részesültek – közölte lapunkkal a tanfelügyelő.
Pál Bíborka