A megelőzés ereje
Az iskolai kihágások és a fiatalkori bűnözés megfékezése témakörben tartott tegnap sajtótájékoztatót Dan Iamandi ezredes, a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség főfelügyelője Csíkszeredában, az elmúlt tanév tapasztalatait ismertetve.
A2016–2017-es tanévben a csendőrök a megelőzésre fektették a hangsúlyt, céljuk a tanárok és a diákok biztonságának növelése volt. A megyei csendőrfelügyelőség hat oktatási intézménnyel létesített partneri viszonyt.
A csendőrfelügyelőség 2016 szeptembere és 2017 júniusa között tíz oktatási intézménnyel együttműködve folytatott megelőző kampányt, amelynek során több mint 650 diákot sikerült megszólítani.
– Felvilágosítottuk a kiskorúakat arról, hogy milyen következményekkel jár, ha bűncselekményt követnek el, és ez miként befolyásolhatja jövőjük alakulását – hangsúlyozta a főfelügyelő.
A megelőző akciók mellett a rendfenntartásra és a közbiztonság megőrzésére is hangsúlyt fektettek a csendőrök, mint elhangzott, 338 esetben léptek közbe hét oktatási intézményben.
Ami a szabálysértéseket és az alkalmazott büntetéseket illeti: tizenkilenc kihágást észleltek a tanintézményekben, tizenöt esetben írásos figyelmeztetésben részesítették az elkövetőket, négy esetben pedig pénzbírságot róttak ki az érintett diákokra, akik a maroshévízi Mihai Eminescu Főgimnázium és Kemény János Gimnázium tanulói voltak – hangzott el a sajtótájékoztatón.
A főfelügyelő megjegyezte, Hargita megyében meglehetősen jó állapotok uralkodnak, és a csendőrség helyzete is pozitív, hiszen elegendő tagja van az intézménynek.
A 2017–2018-as tanévben folytatják a bűnmegelőző munkát, karöltve a rendőrség munkatársaival.
A sajtótájékoztatón elhangzott, a sporteseményekhez fűződő erőszak megelőzése érdekében kifejtett munka eredményes volt, sporteseményeinken a „fair play” dominál.
Keresztes Bea