A fejlődés lehetősége
A Vámszer Géza Művészeti Népiskola színjátszás és színpadi mozgás, ritmikus tánc szakon indít képzést Csíkszentgyörgyön. A tanfolyamra olyan általános, illetve középiskolás diákok jelentkezését várják, akik szívesen kimozdulnának komfortzónájukból, és az iskola falain kívül is önkifejezésre törekednek.
Még lehet jelentkezni a Vámszer Géza Művészeti Népiskola tanfolyamaira Csíkszentgyörgyön. A színjátszás és színpadi mozgás, ritmikus tánc szakokra olyan általános, illetve középiskolás diákokat várnak, akik szeretik a személyes találkozásokat, önkifejezésre törekednek és nyitottak arra, hogy új helyzetekben próbálják ki magukat.
Sipos Tünde drámapedagógus, vezető tanár lapunk érdeklődésére közölte: az eddigi visszajelzések alapján főként a színpadi mozgás érdekli a környékbeli fiatalokat, gyermekeket. Hozzátette: a jelentkezők számától függően korcsoportokra osztják a résztvevőket.
– Ez a képzés egy lehetőség kicsiknek és nagyoknak. Tudni kell azt, hogy a színpadi mozgás történetmesélést jelent, még akkor is ha, nem használunk szavakat közben. Tulajdonképpen a lelki folyamatok kifejezéséről van szó, és talán mondanom sem kell, hogy mekkora segítség lehet a kiskamaszok számára – ecsetelte Sipos Tünde. Hozzátette: ha nagyobb számban érdeklődnek, I–IV. osztályos gyermekek jelentkezését is elfogadják.
A színjátszás esetében főként a beszédtechnikán és improvizáción van a hangsúly, de itt sem elhanyagolhatók a személyiségfejlődésre gyakorolt pozitív hatások. A tanfolyamok iskolán kívüli tevékenységnek minősülnek, és minden esetben egy közös bemutatóval zárulnak.
A ritmikus tánc heti egy óra, míg a színjátszás heti kétórás képzés. Helyszín a Csíkszentgyörgy községi közbirtokossági ház. A programra a község egész területéről fogadják az érdeklődőket.
– Arra biztatok minden kisiskolást, fiatalt, aki azt érzi, hogy több van benne, de a hagyományos oktatási rendszerben nem tud kibontakozni, éljen a lehetőséggel. Jó lesz azt megtapasztalni, ahogy a különböző alkotói folyamatok által kibontakoznak az egyéniségek – mutatott rá a drámapedagógus.
Az érdeklődők a simon.tunde@gmail.com e-mail-címen jelentkezhetnek, vagy felvehetik a kapcsolatot Sipos Tündével a Facebookon.
Fazakas Bea