Strapabíró ékszerek
Viseljünk ékszert strandra, vízpartra, és ha igen, milyent? Hogyan kombináljuk a különböző ékszereket a legoptimálisabb hatásért? Melyek azok a darabok, amelyek vízben, napsütésben sem hagynak foltot a bőrünkön és megtartják eredeti formájukat? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kerestük a válaszokat nyári ékszerkörképünkben.
Nagy méretű és merész darabok, rétegesen hordott vékony nyakláncok és karkötők, minimalista és geometrikus formák, gyöngyök, karperecek és pecsétgyűrűk jellemzik az idei nyár ékszerdivatját, elegendő teret hagyva a saját egyéniségünknek, stílusunknak is.
Csak bátran!
Az idei év egyik vezető trendje a nagy méretű, látványos darabok viseletét diktálja: hatalmas gyűrűk, fülbevalók és nyakláncok uralják a divatot, ezek fémből, de akár műanyagból, elektronikus hulladékból vagy régi ékszerekből is készülhetnek, az újrahasznosítás jegyében. Ezek a darabok akkor mutatnak jól, ha letisztult stílusú viseletet választunk hozzájuk.
A minimalista és geometrikus formák is hódítanak: előbbiek vékony karkötők és apró fülbevalók formájában inkább a hétköznapok viseletét jellemzik, míg a kör, háromszög és négyzet alakú kiegészítők egyszerű, elegáns megjelenést kölcsönöznek nyári partikon.
A divatszakértők tanácsa szerint bátran rétegezzünk, azaz több vékony nyakláncot és karkötőt viseljünk egyszerre, különböző hosszúságban, más-más anyagokból, élénk színekben. Azok, akik a férfiasabb stílust kedvelik, nagy méretű pecsétgyűrűkkel dobhatnak fel egy nadrágkosztümöt vagy egy nadrág-ing együttest. Ismét hódító útjukra indultak a főként műanyagból és porcelánból készülő karperecek, akárcsak a gyöngyök, amelyek fülbevalón és karkötőn is megjelennek, de a klasszikus gyöngysor is abszolút trendinek számít.
Strandra, tengerre
A nyáron viselt ékszerek kapcsán felmerül a praktikusság és a kényelem kérdése is, valamint az örök kétely, miszerint az édesvíz, a sós tengervíz és a napsütés megpróbáltatásait bírni fogják-e kiegészítőink.
A fém és acél ékszerek legtöbbjét úgy tervezték, hogy édesvízben hordhatók legyenek, de a sós tengervíznek és a klóros medencevíznek már nem biztos, hogy ellen tudnak állni. Kivétel ez alól az orvosi fém, amelyből ma már nemcsak piercingek készülnek, hanem más ékszerek is – ezeket tengerben, medencében, gyógyfürdőben is biztonsággal lehet hordani, akárcsak a 24 karátos aranyból készült ékszereket. Ám az ötvözetek esetében már kárt tud tenni a sós víz és a vegyi anyagok, ezért inkább hagyjuk otthon vagy a táskánkban őket.
Az ezüst ékszerek viselete egyáltalán nem ajánlott strandolás ideje alatt, de a gyöngyös kiegészítőkkel is legyünk körültekintőek: bár ezek üvegből vagy műanyagból készülnek, amiben a víz nem tud kárt tenni, ha netán vannak fém, gumi vagy aranyozott részei, inkább ne viseljük őket.
A fonott, szőtt, hímzett és más, hasonló technikával készült kiegészítők, bár remekül feldobják a strandruhákat, és a vizet is bírják, a napsugarak és a naptej hatására elszíneződhetnek, ezért inkább csak nyári partikra, esti koncertekre, fesztiválokra viseljük ezeket.