Hirdetés

A tartósan sima bőrért

A szőrtelenítés ma már a nőiesség elengedhetetlen eszköze, melynek különböző módszereit már az ókori egyiptomiak is ismerték. Szőrteleníteni sokféleképpen lehet, ezúttal az otthon végzett gyantázáshoz kínálunk hasznos tudnivalókat.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 4 perc
A tartósan sima bőrért
Fotó: pexels.com

Kutatások szerint már az ókori hinduk körében is elterjedt volt, az ókori egyiptomiak pedig még a hajukat is leborotválták, hogy meg­ússzák a tetvesedést. A lábszőrzet eltávolításához már ekkor is méhviaszos és lúgos szőrtelenítőkrémeket használtak. A szőrtelenítés tehát mindig is jelen volt a különféle kultúrákban, ám a nőiesség fontos részévé csak 1915–1945 között vált.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

Bő választék
Ma már számos módszer létezik a nem kívánt szőrzet eltávolítására. Egyik legelterjedtebb formája a gyantázás, amelyet nők (de nemcsak) milliói alkalmaznak. Hatásosabb el­járás a borotválásnál, melynek eredménye csupán egy-két napig tart, ráadásul a levágott szőrszálak megerősödve nőnek vissza. Az epilálógép használata amellett, hogy zajjal jár, jóval fájdalmasabb, hiszen egyenként húzza ki a szőrszálakat. A szőrtelenítőkrémek már összetételük miatt sem ajánlottak, és nagyjából ugyanazt a hatást érjük el velük, mint a borotválással.
A gyantázás során azonban gyökerestől távolítjuk el a szőrszálakat, ami hetekig tartó sima bőrt eredményez, ráadásul a rendszeres gyantáztatással a szőrszálak elvékonyodnak, így idővel jóval kevesebb fog visszanőni. A gyantázás mellett szól továbbá az is, hogy a módszer használatával a szőrnövekedéskor tapasztalható viszkető érzés is elmarad. Ha a szőrtelenítést nem szakember végzi, hanem otthon, mi magunk fogunk neki a műveletnek, érdemes odafigyelni bizonyos dolgokra ahhoz, hogy elérjük a kívánt eredményt: a hosszan tartó, teljesen sima bőrt.

A szőr hosszúsága
Ahhoz, hogy igazán eredményes munkát végezhessünk, a szőrszálak hosszúsága megközelítőleg 1 cm kell, hogy legyen. Ha azonban már nagyon szeretnénk megszabadulni a szálaktól, az 5-6 milliméter hosszúságúaknak is nekiláthatunk. Tévedés ne essen, a túl hosszúra hagyott szőr sem ideális gyantázásra, hiszen a 1,5 cm-nél hosszabb szálak eltávolítása sokkal fájdalmasabb művelet.

Puhítás, hámlasztás, tisztítás, ápolás
Gyantázás előtt egy-két nappal érdemes bőrradírral, kesztyűvel vagy speciálisan erre a célra kifejlesztett kefével hámlasztani a bőrt és megszabadulni az elhalt hámsejtektől. Ez segít felszabadítani a szőrbenövéseket, fellazítja a bőrt, és nagyban hozzájárul ahhoz, hogy extra selymes legyen majd a szőrtelenített terület. Arra azonban vigyázni kell, hogy ne dörzsöljük túl a bőrfelületet, hiszen az bőrirritációt okozhat. Mielőtt belevágnánk a gyantázásba, mossuk meg alaposan a gyantázandó felületet. Ezáltal eltávolítjuk a szennyeződéseket, az olajokat, krémeket vagy az izzadságot, így jobban tapad majd a gyanta a szálakhoz, és a szőrbenövés esélyét is csökkenthetjük.
A gyantát mindig a szőrnövekedés irányával megegyezően vigyük fel, és figyeljünk arra, hogy alaposan befedje a szálakat. Kövessük a terméken található leírást a száradással kapcsolatosan, és mindig a szőrnövekedés irányával ellentétesen húzzuk le a csíkokat – lehetőleg gyorsan, úgy, hogy közben a másik kezünkkel enyhén kifeszítjük a bőrt. Ha ezzel végeztünk, érdemes nyugtató, tápláló krémmel, olajjal bekenni az érintett területet.
 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!