Hirdetés

Fél évre megállapodtak

A kormány elfogadta a szociális egészségbiztosítási rendszer feltételeit szabályozó keretszerződés módosításáról szóló határozatot. A január végén elfogadott szerződéskiegészítésre Hargita megye valamennyi családorvosa rábólintott, és július elsejéig ehhez a megállapodáshoz tartják magukat.

Vlaicu Lajos
Becsült olvasási idő: 4 perc
Fél évre megállapodtak
Illusztráció Fotó: László F. Csaba

A kormány január 31-én elfogadta a szociális egészségbiztosítás keretében történő egészségügyi ellátás, valamint a gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök biztosításának fel­té­te­le­it szabályozó keretszerződés módosítását.
Duda Tihamér Attila, a Hargita Megyei Egész­ség­biztosító Pénztár elnöke szerint az egyik legfontosabb változás az, hogy az idei év első felének egészére fenntartják az alapellátásban és a járóbeteg-szakellátásban az egy főre és szolgáltatásra jutó pontértékeket, amelyek 2023 második felében érvényesek voltak. Az első rendelet esetében felháborodást váltott ki a családorvosok körében, hogy egyes tételekért kevesebbet fizetne a biztosítópénztár a korábbi szerződésben foglaltakhoz képest. Az új szabályozás értelmében egészségügyi alapellátásban személyenként naponta csak egy konzultációért fizetnek az orvosnak. A konzultációt követően az orvos minden szükséges dokumentumot kiállít a betegnek: receptet, beutalót, ajánlásokat stb.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


Az egészségbiztosító pénztár elnöke kiemelte: az alkalmazási norma módosításaival együtt a költségvetést is elfogadták június végéig.

– Amint Bukarestben döntés született, mi azonnal minden Hargita megyei szolgáltatónak elküldtük a szerződés mellékleteit, amivel meghosszabbítottuk a jelenlegi keretszerződéseket

– jelezte. Hozzátette: jelen pillanatban a Hargita megyében működő valamennyi szolgáltatóval aláírták a szerződéskiegészítést. A családorvosok és kórházi alkalmazottak továbbra is a megszokott munkaprogram és a szerződés­kiegé­szí­tés­ben foglaltak szerint dolgoznak.
A Hargita Megyei Családorvosok Szövetségének elnöke, dr. Soós Szabó Klára megerősítette: a január 31-ét megelőző szerződés fel­té­te­lei vállalhatatlanok voltak, ugyanis a csa­lád­or­­vosi rendelők kiadásai magasabbak lettek volna, mint a bevételei.

– A családorvosok a rendelő bevételeiből finanszírozzák saját működésüket

– hívta fel a figyelmet az orvos.
A január utolsó napján megkötött szerződés július elsejével jár le.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!