Házigazdák napja a megyeiben

Két pontvadászatban is csak a házigazda csapatok örülhettek a hétvégén: sem a 4. Ligában, sem pedig az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában nem szereztek pontot a vendégek. Betfalván kilenc, Kápolnáson és Csatószegen hét gólt láthattak a nézők.

Kászonaltíz Csíkszentkirályról vitte el a három pontot Fotó: László F. Csaba

Két mérkőzést leszámítva minden találkozót lejátszottak a hétvégén a megyei és körzeti labdarúgó-bajnokságokban. A kivétel a Csík körzetiben volt, ahol egy találkozót ma játszanak, egyet viszont elnapoltak. A megyei pontvadászatban és az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában a házigazdák minden találkozót megnyertek.
A 4. Ligában csak egy találkozó alakult szorosan, a Golimpiakosz ugyan az első negyedórában vezetést szerzett, ám a zetelakiak ezt a szünet előtt lenullázták. A hajrában viszont eltört a Fenyő, a székelyudvarhelyiek a 80. percben megszerezték a győztes találatot.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában a vendégek mindössze két helyszínen tudtak gólt szerezni, ezzel szemben a házigazdák huszonhárom találatnak örülhettek. A forduló leggólzáporosabb meccsét Betfalván rendezték, ahol a házigazdák kilencszer vették be a malomfalviak kapuját, Kedei pedig „mesterötöst” szerzett.
A Csík körzetiben egy találkozót elnapoltak, egyet ma játszanak, a pontvadászat harmadik fordulójában pedig öt vendégsiker született: Csatószeg és Csíkmadaras is nagy zakót kapott házigazdaként, Csíkszentmárton ven­dég­látóként aratott nagyarányú sikert.
A harmadik fordulóban csak egy döntetlen született, ezt a Zetelaka II – Kobátfalva meccsen jegyeztük, ahol a házigazdák az utolsó percben menekültek meg a vereségtől. Kápolnáson viszont hét gólt láthattak a nézők, a szenvedő fél pedig az alsósófalviak voltak.

A 3. forduló eredményei

4. Liga. Székelyudvarhelyi Rose­al – Gyergyószárhegyi Bás­tya 2–0, Maroshévízi Pro Ma­ros – Balánbányai Bányász 5–1, FC Csíkszentsimon – Szé­kely­keresztúri Egyesü­lés 2–0, Agyagfalvi Lendület – Szent­egyházi Vasas 5–1, Szé­kely­udvarhelyi Go­lim­pi­a­kosz – Zetelaki Fenyő 2–1.
5. Liga, Udvarhely körzeti. Ho­moródalmás – Parajd 3–0, Far­cád – Nagygalambfalva 1–0, Lövéte – Felsőboldogfalva 5–1, Malomfalva – Farkaslaka 2–1, Varság – Szentábrahám 3–0, Betfalva – Máréfalva 9–0.
5. Liga, Csík körzeti. Csíkma­da­ras – Csíkszentgyörgy 1–5,  Csík­szentimre – Csík­szent­mi­hály 3–1, Csík­szent­király – Kászonaltíz 0–2, Mind­szent­lélek – Tusnád 1–3, Csa­tó­szeg – Madéfalva 1–6, Csík­szent­márton – Kozmás 5–0, Lá­zárfalva – Gyimesközép­lok 2–3. A Csíkkarcfalva – Csík­szent­domokos meccset ma 17.30-tól játsszák, míg a Szépvíz – Gyimesbükk találkozót elnapolták.
6. Liga. Zetelaka II. – Ko­bát­fal­va 2–2, Bogárfalva – Szé­kely­szent­lélek 1–4, Bögöz – Korond 3–2, Kápolnás – Alsósófalva 6–1, Csekefalva – Siménfalva 2–1, Gagy – Szentpál 1–3, Szent­péter – Etéd 3–2.