Csíkszentsimon végzett másodikként

Véget ért a megyei labdarúgó-bajnokság 2023/2024-es idénye, vasárnap ismertté vált a végleges rangsor. A Csík és Udvarhely körzetiben több találkozón is kilenc találat esett.

Becsült olvasási idő: 8 perc
Nagy arányú sikerrel zárta az idényt Csíkszentsimon Fotó: Hodgyai István

Lezárult a megyei labdarúgó-bajnokság 2023/2024-es idénye: az már korábban eldőlt, hogy a VSK Gyergyószentmiklósnak sikerült a címvédés, és újra osztályozót játszhat a 3. Ligába jutásért, ám a dobogó másik két helyéért az utolsó fordulóig vívott ádáz harcot Agyagfalva és Csíkszentsimon.
Vasárnap a Lendület a bajnoki címvédőt fogadta, míg Csíkszentsimon a Gol­im­piakosz vendégeként lépett pályára. Az agyagfalviak hátrányból indultak a második helyért vívott csatában, hiszen egy győzelem számukra csak akkor lett volna elég, ha Székelyudvarhelyen a házigazdák nyernek. Nos, Agyagfalván és Székelyudvarhelyen is vendégsiker született, ráadásul a két meccsen összesen 15 gól esett, így a VSK Gyergyószentmiklós mögött az FC Csíkszentsimon, az Agyagfalvi Lendület és a Székelyudvarhelyi Golimpiakosz zárt. Az ötödik helyet a Székelyudvarhelyi Roseal szerezte meg, hatodikként a Balánbányai Bányász zárt, a hetedik helyen a Székelykeresztúri Egyesülés végzett, nyolcadik lett a Zetelaki Fenyő, kilencedik a Homoródalmási Homoród, a Csíkcsicsói Ezüstfenyő pedig a tizedik.
A Csík körzeti éllovasa a múlt heti ötgólos vereségre egy ötgólos különbségű győzelemmel válaszolt, a második Kászonaltíz is házigazdaként nyert, ám a harmadik Csíkszentdomokos botlott: a felcsíkiak csak döntetlennel zártak a hétvégén, Csíkszentgyörgy pedig nyert, így óriási harc várható az utolsó három fordulóban a dobogós helyekért.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Az Udvarhely körzeti A csoportjában Betfalva és Oklánd harcol az elsőségért, a két csapatot csak a gólkülönbség választja el egymástól. Szent­ábrahám Felső­bol­dog­falván kapott ki, ám az utolsó két fordulóban elég nekik az egy pont ahhoz, hogy a dobogó harmadik fokán zárjanak. Kobátfalva idegenben nyert rangadót, meg is előzte a legyőzött Bögöz csapatát, sőt a két gárda Etéddel kiegészülve azonos ponttal áll a középmezőnyben. Farcád is idegenben nyert rangadót, egy pontra van a negyedik helytől, ám ezt az utolsó meccsen meg is kell szereznie.
A B csoportban az első három helyezett nyolcgólos meccsel zárta a hétvégét: az éllovas Lövéte 8–0-ra, a második Malomfalva 6–2-re, a harmadik Varság 5–3-ra nyert, az utolsó két forduló pedig érdekes lesz, hiszen a listavezető és a harmadik között egy pont a különbség. Farkaslaka számára véget ért a pontvadászat, és biztosan negyedik helyen zár a csapat, Parajdnak van még két meccse, de ezektől függetlenül az ötödik helyen zárnak. A 6. és a 11. helyezett között két nyert meccsnyi különbség van, ám Kápolnás a 8. helynél fennebb nem léphet, ahogyan Bogárfalva sem, amely úgy zár utolsóelőttiként, hogy Zeteváralja a tavaszi idényt nem kezdte el.

Udvarhely körzeti, 24. forduló
A csoport: Szentpál – Siménfalva 5–1, Nagygalambfalva – Farcád 0–2, Szentpéter – Betfalva 1–3, Bögöz – Kobátfalva 1–3, Felsőboldogfalva – Szentábrahám 2–1, Gagy – Oklánd 1–2.