Három sprinttel nyert Anglia

Három villámgyorsan végigvitt támadással verte Anglia Szenegált a katari futball-vb vasárnap esti nyolcaddöntőjében, a 3–0-s győzelemmel összejött az angol–francia negyeddöntő.

Kane is feliratkozott a gólszerzők listájára Fotó: fifa.com

Az erőviszonyokat nézve a negyedik nyolcaddöntő favoritjának Anglia számított, és a statisztika is mellette szólt: még sohasem kapott ki afrikai ellenféltől nemzetközi tornán.
Mégis a vasárnap esti találkozót Szenegál kezdte aktívabban, két komolyabb helyzetet is kialakítottak és elpuskáztak. A labdarúgás közhelye ezúttal is bejött: az elszalasztott lehetőségek megbosszulták magukat, ugyanis az első félidő hajrájában az addig kockázatkerülő játékot játszó Anglia megszerezte a vezetést – egy kiváló átadások sokaságát hozó támadás végén Henderson lőtt a szenegáli kapuba (1–0).
A gól után a háromoroszlánosok egészen más felfogásban kezdett játszani, a sok hátrapasszos játékról gólratörő támadásvezetésre váltott, ami rögtön két-három helyzetet is eredményezett. Az első félidő hosszabbításában pedig egy mintaszerű letámadás után Kane kettőre növelte az angolok előnyét és egyben megszerezte első gólját a katari világbajnokságon (2–0).
A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért: angol góllal. Foden egy remek csel után passzolta be a labdát az ötösre, amit Saka finoman alápördítve ellenfél kapujába juttatott (3-0).
Érdemes megjegyezni, hogy az első angol gólnál 15 másodperc alatt jutottak el a saját tizenhatosuktól a találatig, a másodiknál a tizenhatos előtt történt labdaszerzés után 11 másodperc telt el a gólig, a harmadiknál pedig 12 másodperc alatt rohantak végig háromnegyed pályán, három villámakció döntött tehát.
A biztos vezetés tudatában az angolok már nem erőltettek semmit, és fél gőzzel is simán lehozták 3–0-ra a meccset.
Anglia tehát bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe, ahol jóval nagyobb falat, a címvédő Franciaország vár rá.