Felülmúlta ellenfeleit az FK Udvarhely

Hibátlan mérleggel, háromból három győzelemmel tartotta otthon a harmadik alkalommal megrendezett FK Kupa győzelmi serlegét a Futsal Klub Szé­kely­ud­var­hely. Szé­kely­föl­di csapatok rúgták a labdát szombaton a Rákóczi Centerben.

Szécsi a Sepsi SIC színeiben tért vissza Udvarhelyre Fotó: Hodgyai István

Azt követően, hogy az élvonalba frissen feljutott Vrancea megyei Mauzoleul Mărășești otthonából két győzelemmel (4-2, 6-3) tért vissza a Futsal Klub Székelyudvarhely, Jakab Zoltán teremfocisai szombaton a harmadik alkalommal megrendezett FK Kupán, a székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben folytatták a felkészülést az új bajnoki idényre.
A saját rendezésű tornán a házigazdák mellett három székelyföldi alakulat, a hazai teremlabdarúgó 1. Liga két újonca, a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, valamint a Román Kupában remekelő másodosztályos Gyergyóremetei Kereszthegy indult harcba a győzelmi serlegért. A csapatok délelőtt tíz órától késő délutánig kétszer huszonöt perces mérkőzéseket játszottak egymás ellen, mindenki játszott mindenkivel, az udvarhelyiek pedig 100 százalékos teljesítménnyel tartották itthon a kupát. A múlt idény ezüstérmese 6-4-re győzött a marosvásárhelyiek ellen, 5-0-ra verte a Sepsi-SIC csapatát és 9-2 arányban múlta felül a gyergyóremeteieket. A háromszékiek két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen végeztek, a marosvásárhelyi és a gyergyóremetei gárda győzelem nélkül zárta a tornát, az egymás elleni összecsapáson elosztották a pontokat.
A 3. FK Kupa megrendezését Hargita Megye Tanácsa 9000 lejjel támogatta, amiből a szervezők a vendégcsapatok ellátását, a terembérlést és a játékvezetői díjakat fedezték. A teremlabdarúgó 1. Liga új bajnoki idénye augusztus 26-án kezdődik.