A Dévai VSK elvitte a pontokat

Megküzdött a pontokért az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának második fordulójában, volt hátrányban, tudott eredményt is fordítani, de a végén a Dévai VSK elvitte a pontokat Székelyudvarhelyről.

A dévaiaknak jobban ment a játék. Elvitték a pontokat Fotó: Hodgyai István

A Dévai VSK csapatát fogadta szombaton, a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának második játéknapján. Az első fordulóban a vendégek értékes győzelmet szereztek Temesváron, és egy pontra csökkentették hátrányukat a bánságiakkal szemben, nyitottá téve a kérdést, hogy kettejük közül melyik alakulat játssza majd a döntőt a címvédő Galac ellen. Ugyanakkor az FK is igényt tartott a játékba helyezett pontokra, hogy továbbra is reménykedhessen a bronzérem megszerzésében.
A szombati összecsapást a vendégek kezdték jobban, a Déva több helyzetet kidolgozott, a 4. percben pedig meg is szerezték a vezetést. A házigazda nem hagyta alább, három perccel később ismét kiegyenlítették az állást. Helyzetek itt is, ott is adódtak, a Déva kapufáig jutott, de találatot az FK ért el a 15. percben, megfordítva az állást. A szünetig mégsem maradt meg a hazai előny, egy perccel a pihenő előtt a dévaiak is betaláltak (2–2).

A térfélcserét követően ismételten a vendégcsapat kezdett jobban, alig 12 másodpercre volt szükségük, hogy átvegyék a vezetést. Szoros küzdelmet vívott a két alakulat, a dévaiaknak valamivel jobban ment a játék, meg is duplázták az előnyt, Sávio talált be, aki harmadik gólját szerezte a találkozón (2–4).
Jakab Zoltánnak kockáztatnia kellett, mezőnyjátékosra cserélte az udvarhelyi kapust. A taktika kifizetődött, az FK csökkentette az előnyt, és bár ezt követően is derekasan küzdött, az egyenlítés már nem jött össze, a Dévai VSK elvitte a pontokat.
Az alapszakasz hajrájában az FK Székelyudvarhely még a bajnoki döntőben reménykedett, de a rájátszásban elszenvedett két vereségét követően már a bronzérem megszerzése is felér egy kisebb csodával.
A felsőházi rájátszás második fordulója a ma 18.30-kor kezdődő Galaci United – Temesvári CFR találkozóval zárul.

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás 2. forduló
FK Székelyudvarhely – Dévai VSK 3–4 (2–2)
Gólok: Kedei (7.), Kanyó (15.), Hadnagy (35.), illetve Sávio (4., 21., 35.), Szimics (19.)