Élre állt csoportjában az SZFC

Nagyarányú győzelmének és hibátlan mérlegének köszönhetően vezeti csoportját a Székelyudvarhelyi FC, miután pénteken, a labdarúgó 3. Liga harmadik fordulójában 5–0-ra győzte le hazai pályán a Brassói SR Municipalt.

Az SZFC ezúttal is megállíthatatlan volt Fotó: Hodgyai István

A pénteki Székelyudvarhely FC – Brassói SR Municipal találkozó előtt egyperces néma csenddel emlékeztek meg Lőrincz Istvánról, a 60-as évek székelyudvarhelyi labdarúgásának egykori kiválósága életének 86. évében, augusztus 26-án hunyt el.
Már a mérkőzés első perceiben meglátszott, hogy az erőviszonyokat tekintve a múlt idényben a felsőházat is elcsípő, de időközben erős fiatalításon átesett brassóiak már csak árnyékuk önmaguknak. Az udvarhelyiek odatették magukat, az első negyedórában Becze kétszer is betalált. Ezt követően leült a játék, a vendégek is próbálkoztak, de újabb gól nem született.
A második félidő elején újra rákapcsolt az SZFC, a 47. percben Becze mesterhármasig jutott. Az udvarhelyiek folytatták a rohamozást, a nyáron érkezett, csereként beállt Șerban egy duplával alakította ki a játék képének megfelelő 5–0-s végeredményt.
Három forduló után az SZFC százszázalékos teljesítménnyel, kapott gól nélkül, jobb gólarányának köszönhetően átvette a bajnokság vezetését. További két alakulatnak hibátlan még a mérlege, a bar­carozsnyóiak hazai pályán a Sepsi OSK fiókcsapatát győzték le, a Câmpulung Muscel pedig a Viitorul Curiţa otthonából hozta el a pontokat. Megszerezte ugyanakkor első pontjait a Kézdivásárhelyi SE, a háromszékiek első hazai mérkőzésükön a Tatrangi Ciucaş alakulatát múlták felül.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 3. forduló
Székelyudvarhelyi FC – Brassói SR Municipal 5–0, gólszerzők: Becze (10., 15., 47.), Șerban (69., 76.)
Brassói Kids Tâmpa – Zernyesti Olimpic 1–1
Viitorul Curița – Muscelul Câmpulung 0–2
Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Sepsi OSK II. 4–2
Kézdivásárhelyi SE – Tatrangi Ciucaș 2–0

Az állás: 1. SZFC 9 pont (9–0), 2. Barcarozsnyó 9 (12–4), 3. Câm­pulung Muscel 9 (10–2), 4. Brassói Kids Tâmpa 4, 5. Zernyesti Olimpic 4, 6. Sepsi OSK II. 3, 7. Kézdásárhelyi SE 3, 8. Viitorul Curiţa 0, 9. Brassói SR Municipal 0, 10. Tatrangi Ciucaş 0.