Egyéni villanással jutott tovább Brazília

Szenzációs gólokat, megdöbbentő fordulatokat és drámai hajrákat hozott a katari labdarúgó-világbajnokság tegnapi napján a Kamerun – Szerbia és Dél-Korea – Ghána összecsapás. A svájciak legyőzésével a címvédő franciák után másodikként Brazília jutott tovább a legjobb 16 közé.

Casemiro megmozdulása tette tönkre a svájciak taktikáját Fotó: fifa.com

A katari labdarúgó-vi­lág­bajnokság E csoportjának 2. fordu­ló­já­ban Spanyolország dön­tet­lent játszott Németországgal, mindkét gólt csereemberek szerezték. Manuel Neuer a 18. vb-mérkőzésén lépett pályára, kapusként ez a legtöbb a sorozat történetében – holtversenyben a honfitársával, Sepp Maierrel, valamint a brazilok legendájával, Cláudio Taffarellel. E csoport, 2. forduló: Spanyolország – Németország 1–1 (0–0). Gólszerzők: Morata (62.), illetve Füllkrug (83.), Costa Rica – Japán 1–0 (0–0). Gólszerző: Fuller (80.). Az állás: 1. Spanyolország 4 p., 2. Japán 3 p. (2–2), 3. Costa Rica 3 p. (1–7), 4. Németország 1 p. December 1-jén, csütörtökön az utolsó körben: Japán – Spanyolország, Costa Rica – Németország (mind 21 óra).
Mitrovics helyzeteivel, illetve kapufájával kezdődött a G csoport 2. fordulójának nyitómeccse, de a szerb ziccerek dacára egy szöglet után Kamerun szerzett vezetést. A pörgős első félidő hajrája Szerbiáé volt, a ráadás perceiben kétszer is betaláltak. Fordulás után grundfocira emlékeztető akció végén újra betaláltak a szerbek, aztán két perc alatt egy pimasz, majd egy gyors kontragóllal egalizált Kamerun! Mitrovics ziccerben, majd egy lövés után újra betalálhatott volna, de egy pazar mérkőzés után maradt a senkinek sem jó döntetlen.
G csoport 2. forduló: Kamerun – Szerbia 3–3 (1–2). Gólszerzők: Castelletto (29.), Aboubakar (64.), Choupo-Moting (65.), illetve Pavlovics (45+1.), Sz. Milinkovics-Szavics (45+3.), Mitrovics (53.).
A csoport másik találkozóján a végső győzelemre is esélyes brazil válogatott a sérült Neymar nélkül lépett pályára. A dél-amerikaiak sokáig kínlódtak, a győztes gólt Casemiro zseniális megmozdulása hozta a 83. percben, és ez elég is volt a továbbjutáshoz.
Az utolsó körben Kamerun ellen a csoportelsőséget is megszerezhetik a brazilok, míg Svájc majd a szerbek ellen biztosíthatja majd be a továbbjutását, amihez egy döntetlen is elég lenne, ha a brazilok nem kapnak ki Kameruntól.
Brazília – Svájc 1–0 (0-0). Gólszerző: Casemiro (83.). Az állás 2 forduló után: 1. Brazília 6 p., 2. Svájc 3 p., 3. Kamerun 1 p. (3–4), 4. Szerbia 1 p. (3–5). Az utolsó forduló (de­cember 2., péntek) párosítása: Szerbia – Svájc, Kamerun – Brazília (mindkét találkozó 21 órakor kezdődik).
A H csoport tegnap délutáni mérkőzésének elején az első körben Uruguayjal ikszelő Dél-Korea kapuja elé szegezte a portugáloktól 3–2-re kikapó Ghánát, ám egy pontrúgás után mégis Salisu szerzett vezetést az afrikaiaknak, tíz perccel később pedig megduplázta előnyét Addo Otto csapata. Fordulás után Cso Ku Szung pár perc alatt két fejesgólt is berámolt Ziginek, ám rövidesen újra Ghánánál volt az előny. A hátralévő idő alatt hiába rohamoztak az ázsiaiak, Ghána ismét 3–2-t játszott, ám ennek ezúttal érthetően jobban örültek. Eredmény: H csoport, 2. forduló: Dél-Korea – Ghána 2–3 (0–2). Gólszerzők: Cso Ku Szung (58., 60.), illetve Salisu (24.), Kudus (34., 68.). A csoportban a Portugália – Uruguay mérkőzés lapzárta után ért véget.