Bajnoki címek a Ráduly családnak

Hunyad megyében indultak országos bajnoki futamokon a tájfutók. A VSK Csíkszereda sportolói újabb sikereket értek el, Ráduly Annamária két bajnoki címmel tért haza.

Díjkiosztás Fotó: Vajdahunyad Polgármesteri Hivatal/Fb

A tájfutók éjszakai és vegyes váltó országos bajnokságának, valamint a pontgyűjtő városi rövid táv hetedik futamának Hunyad megye adott otthont az elmúlt hétvégén.
A rövid távú bajnokság utolsó előtti etapjának Déva egyik lakónegyede adott otthont, a viadalon összesen 157 sportoló vett részt, ebből nyolcan a VSK Csíkszereda színeiben indultak. Közülük ezúttal Ráduly Annamáriának ment a legjobban, aki győzelmével átvette a vezetést a női 35 éves korosztály összetett pontversenyében.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Szombat este a Felsőcser­téstől délnyugatra fekvő erdő­ben folytatódott. A szakág sajátos voltára való tekintettel, csak a tizennegyedik életévüket betöltött versenyzők indulhattak, a tizenhat év alattiak párban versenyeztek. Az éjszakai bajnoki címért zajló küzdelemben 67 sportoló állt rajthoz, ebből négyen Csíkszeredából, akik két bajnoki címet és egy ezüstérmet szereztek. Délelőtti sikerét követően, a női 35 éves korosztályban, Ráduly Annamária ezúttal sem talált legyőzőre, ugyanakkor az 55 éves férfiak versenyében az első két helyen Ráduly Róbert Kálmán és Szalay Zoltán végzett. A 65 éves férfiak között Farkas Lajos ötödik lett.

Suciu Simoin

Vasárnap délelőtt Vajdahunyad központjában a négy pályából álló vegyes váltón összesen ötvenöt páros indult, ebből négy a VSK Csíkszereda színeiben. A legnépesebb korosztályt, a 14 év alattiak küzdelmét a kolozsvári gyerekek uralták. A rajthoz álló tizenhat páros közül a Ráduly Regina és Ráduly Zsuzsanna alkotta csíkszeredai duó az előkelő ötödik helyen végzett. Érdekesség, hogy utóbbi a fiúk számára kitűzött pályát teljesítette. Az elit versenyben a Gălățeanu Adela – Suciu Simion alkotta csíki páros bár az utolsó váltásnál negyedik volt, végül a hatodik helyen zárt. A 45 éves korosztályban a Ráduly Annamária – Ráduly Róbert Kálmán kettős újabb bajnoki címet ünnepelhetett. A VSK Csíkszereda tapasztalt párosának ez volt zsinórban a negyedik címvédése. Rádulyék első győzelmüket még 2020 októberében szerezték, Rovinari-ban. Az 55 éves korosztályban az Antal Rozália – Szalay Zoltán összetételű csíkszeredai váltó negyedik lett.