Az első hazai meccsen vereség

Győzelemmel szerette volna feledtetni a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a Debrecenben elszenvedett vereséget. A Fehérvári Titánok viszont ezt nem hagyták szó nélkül. Az első harmad langyosra sikeredett, és bár több lehetősége volt a hazai csapatnak a gólszerzésre, ezeket nem tudták értékesíteni. A második húsz percben egy más Sportklub korcsolyázott ki a jégre. Sokat ütköztek a fiúk, jobban korcsolyáztak ellenfelüknél, és ez gólokban is jelentkezett. Moldován Ervin két alkalommal is villant. Előbb a harmad elején, majd a közepén, 2–0-ra alakítva az állást. A harmad végén viszont emberhátrányba került a Sportklub, aminek a harmadik húsz percben lett meg az eredménye. A sima hátrányból nagyon hamar kettős lett, és Krogh bombája után a kétgólos előny is egyre olvadt. A szépítő találat szemmel láthatóan felhozta a fehérváriakat, akik ebben a periódusban domináltak, majd az egyenlítő találat is érkezett Varga gólja után. A meccs további felében a Sportklub számára minden feltétel adott volt ahhoz, hogy dűlőre vigyék a pontok sorsát. A sorozatban kapott négy előnnyel viszont nem tudtak élni. Lemay bravúrok sorozatát mutatta be. Igaz, Ruczuj a hazai oldalon jó érzékkel hárította Vizi ziccerét. A hosszabbítás öt percét mindkét csapat eldönthette volna, de úgy Ruczuj, mint Lemay a helyén volt. A rávezetések során a hazai oldalról Alekszejev, Kovjazin, Molnár Zsombor és McIntosh is hibázott, míg a túloldalon Kiss, Just és Krogh elrontott büntetője után a csíkszeredai születésű Reisz Áron betalált, így a Titánok kapták a bónuszpontot. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Fehérvári Titánok 2–3 (0–0, 2–0, 0–2, 0–0, 0–1) – sz. u. /Moldován (24., 32.), illetve Krough (41.), Varga (44.), Reisz (65. – GWS)/. Darvas Attila