Anglia is elődöntős

Négygólos győzelmet aratott az angol válogatott szombat késő este Rómában a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntőjében Ukrajna fölött, így kialakult a kontinenstorna négyes döntőjének mezőnye. Anglia korán, már a 4. percben vezetést szerzett Kane révén, majd a második játékrész első percében Maguire duplázta meg az előnyt. Négy perccel később Kane duplázott, a 63. percben a csereként beállt Henderson zárta le a mérkőzést. Érdekesség, hogy az angol válogatott az idei Európa-bajnokságon még nem kapott gólt. Eredmény: Ukrajna – Anglia 0–4. A négyes döntőnek London ad otthont, kedden az Olaszország – Spanyolország, míg szerdán az Anglia – Dánia elődöntőket játsszák. A két párharc győztese július 11-én az Európa-bajnoki címért lép majd pályára a Wembley stadionban. fotó: uefa.com