A Google címkék képessége arra, hogy információkat tároljanak és visszanyerjenek a személyre szabott hirdetések szolgálata céljából.
A Google címkék képessége arra, hogy felhasználó-specifikus adatokat használjanak a reklámozás céljából történő célzásra és személyre szabásra.
A Google címkék képessége arra, hogy a felhasználó érdekei és viselkedése alapján személyre szabják a hirdetéseket.
A Google címkék képessége arra, hogy adatokat tároljanak és felhasználjanak analitikai célokra, például a felhasználói interakciók és a webhely teljesítményének követésére.
Újabb internetes platformot hozott létre Hargita Megye Tanácsa a nyomon követhetőség, valamint az átláthatóság elősegítése céljából. Ezúttal az tej-kifli, valamint a gyümölcs az iskolában program működési hatékonyságának növelése a cél. A tegnap bemutatott weboldalt egy ideje már a Hargita megyei iskolák nagy hányada használja.
[caption id="attachment_45574" align="aligncenter" width="1000"] Bemutatták az új honlapot. Átláthatóság Fotó: László F. Csaba[/caption]
Az új rendszernek köszönhetően mostantól minden iskolától elvárják, hogy naponta frissítse a diákok létszámára vonatkozó adatokat. Ezzel könnyítenék meg a beszállítók számára, hogy mindennap csak annyi terméket vigyenek az iskolákba, ahányat valóban el is fogyasztanak a diákok. Az eddig bevett gyakorlat szerint ugyanis az iskolák minden hét végén jelentették le, hogy hány diák járt az iskolába az elmúlt öt napban. Az el nem fogyasztott termékeket a megyei tanácsnak azonban ugyanúgy ki kellett fizetnie. Borboly Csaba szerint ez fölöslegesen elvesztegetett pénz volt. Ugyanakkor a gyártók is fölöslegesen állították elő a terméket, majd számlázták ki azt, amit senki sem fogyasztott el.
– Az alapelgondolásunk az volt, hogy a tej-kifli szükségletet előre kell jelezni a beszállító felé, hiszen kifliből lisztet nem lehet csinálni. Minden iskolában van telefon, internet, meg kellett találni a módját, hogy a valós létszám alapján kapják meg az iskolák a tejet és kiflit, az adófizetők pénzét ugyanis nem vesztegethetjük el – ismertette a kezdeményezés okát a megyei tanács elnöke.
Az online platformot létrehozó Cosys IT nevében György Zsolt igazgató ismertette az oldalon tapasztalt eddigi működést. Jelenleg több mint 8000 dokumentum szerepel az adatbázisban, így visszamenőleg is könnyedén leellenőrizhető a diákok létszáma és a beszállított termékek mennyisége. A Hargita megyében működő 367 tanintézményből jelenleg 345 használja az új rendszert. A rendszernek köszönhetően az iskolák közvetlenül a beszállító cégeknek küldik a visszajelzésüket. Az teljes platformhoz a megyei tanácsnak és a tanfelügyelőségnek is hozzáférése van. A várakozások szerint az átláthatóság növekedésével a bürokrácia csökken.
Márk Boglárka