VR-szemüveggel a csatatéren

Egyedi multifunkcionális teremmel indította a tanévet a csíkszentsimoni Endes József Általános Iskola: a pályázati forrásokból berendezett térben a digitális eszközök segítségével a diákok testközelbe kerülhetnek a tankönyvekben látottakhoz.

Kurta Andrea
Becsült olvasási idő: 3 perc
VR-szemüveggel a csatatéren
Multifunkcionális terem. Vonzó hely Fotó: Endes József Általános Iskola

Az iskolaelhagyás visszaszorítására irányuló PNRAS (Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar) tanügyi program pályázatának célja támogatni a tanintézeteket a gyermekek tanulás iránti érdeklődésének felkeltésében és megerősítésében.

– Mi nagyon gyor­san kapcsolódtunk be, ahogy megjelent a programkiírás, mindössze néhány napunk volt arra, hogy megírjuk a pályázatot

– vázolta az előzményeket Lőrincz Zoltán iskolaigazgató, hozzátéve, hogy bár voltak kezdeti nehézségek, elégedettek az eredménnyel. Mint mondta, a pályázat keretében korábban tettek az érintett diákok tanulmányainak segítése érdekében, fokozott figyelmet fordítva a nyolcadik osztályos tanulókra, ugyanakkor hangsúlyt helyeznek az iskola és az oktatás népszerűsítésére is.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

– Először egy szép helyet kellett létrehozni, ahol különböző tevékenységeket lehet tartani. Mivel akkor egyetlen üres osztálytermünk volt, arra gondoltunk, hogy azt a termet felszereljük a lehető legmodernebb eszközökkel

– számolt be az intézményvezető.

– Az új tanteremben modern számítógépek, okostábla és korszerű bútorzat várja a diákokat. A virtuális valóság (VR) szemüvegek segítségével a gyerekek földrajzórán a tanult hegységek magaslataira juthatnak fel, történelemórán a csaták helyszínére látogathatnak, vagy biológiaórán a tanulmányozott állatokat láthatják közelről.

VR-szemüveggel a csatatéren

Az igazgató szerint ezzel olyan élményeket szerezhetnek a tanulással egybekötve, amelyekre a valóságban talán nem lenne lehetőségük. A VR-szemüvegek mellett smart-teleszkóp és modern szoftvercsomag segíti a tanulást.
Lőrincz Zoltán elmondta, ahhoz, hogy az új digitális eszközöket és szoftvercsomagot megfelelően tudják használni, az iskola oktatói felkészítő képzéseken vettek rész.

– Miután berendeztük a termet, volt egy pici hiányérzetem, hogy szép, modern, de nem biztos, hogy annyira vonzó. Azért, hogy legyen még kellemesebb a hangulata, terveztem egy tematikus tapétát, ami átfogóan ábrázolja, hogy honnan indult az ember és a létezés, hová jutott el és mi lehet a jövő

– fűzte hozzá az iskola igazgatója, remélve, hogy az új terem és a korszerű eszközök segítségével még hatékonyabbá válhat a gyermekek oktatása, valamint a digitális léthez való megfelelő viszonyulása.





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!