Visszatekintő (augusztus 31.)
1968. augusztus 31., szombat
Hírek
Terjed a fény, javul az áram feszültsége az Udvarhely környéki falvakban. Több mint négyszáz házhoz kötötték be a villanyt az utóbbi hetekben.
Bányászpark Gyergyóújfaluban. Parkosították és kiépítették a gyergyóújfalusiak a községi borvízkutat és környékét.
Unikumok. Az eddigi leghosszabb vers szerzője a perzsa Firdousi. A költeménynek 1 200 000 sora van. Angol fordítása nyolc kötetben jelent meg. A világ legdrágább könyve Gutenberg első Bibliája. Ára:
1 300 000 márka.
Amerika-ellenes tiltakozások Törökországban. Izmir terein és utcáin feliratok jelentek meg: „Jenkik, menjetek haza! Törökország nem Vietnam!”
1978. augusztus 31., csütörtök
Hírek
Tusnádfürdőn megkezdték a helységet átszelő folyóvizek szabályozását.
Megnyílt a gyimesfelsőloki területi kórház, amelynek 30 ággyal bővült általános gyógyászati, és 16 ággyal a szülészeti részlege.
Gazdáját a portájáról. Csíkszentdomokoson a faliújságon érdekes és helyénvaló felhívást látni, amely arra figyelmezteti a lakosságot, hogy „a kapu eleje is a gazda portájához tartozik”, tehát legyen tiszta a község, mint a patyolat.
1988. augusztus 31., szerda
Szojuz TM-6. A Szovjetunióban fellőtték a Szojuz TM-6 szovjet űrhajót, fedélzetén nemzetközi legénységgel: Vlagyimir Lhajov pilótával, a Szovjetunió Hősével, Valerij Poljakov szovjet kutató orvossal és Abdul Ahad Momand afganisztáni kutató kozmonautával.
A nagyvilágból. Több japán városban nagyszabású akciókon tiltakoztak a nukleáris fegyverek ellen. A résztvevők között voltak a hirosimai és nagaszaki atombombázás túlélői is, követelve, hogy a két város tragédiája meg ne ismétlődjön.
szerkeszti: Benedek Enikő
[caption id="attachment_76157" align="aligncenter" width="1000"] Gyergyószentmiklós főtere. Haragos Zoltán felvétele, 1968[/caption]